Şeker Hastalarına Bu Mucize Derman Oluyor

Bir ay kullanın ardından iki hafta ara verin ve şeker hastalığından meşe palamudu kullanarak kurtulun.

Kullanılan meşe palamudu çoğunlukla çörek otu ile karıştırılıp ezilerek kullanıldığı takdirde şeker hastalığına önemli derecede faydalı olur. Sizlerle yazı boyunca meşe palamudunun nasıl ve ne denli etkilediğini paylaşacağız.

Meşe Ağacı, Meşe Palamudu, Pelit Nedir?
Dört yüze yakın cinsi bulunan meşe ağacı kayıngiller familyasına mensuptur. Meşe palamudunun 18 farklı cinsi ülkemizde bulunur ve pelit formu Anadolu bölgesine özel bir cinstir. Ülkemizin çoğu yerinde yetişmektedir. Meyveleri palamuda benzediği için meyveleri de meşe palamudu olarak adlandırılır.

Bu denli palamutlar uzun yıllar boyunca hayvan yemi olarak kullanıldı. Bunun yanı sıra içerdiği zengin protein oranı nedeniyle insanlar tarafından da besin kaynağı olarak kullanılmıştır. İdrar söktürülmesi ve prostat iyileştirilmesi için de kullanılan bir bitkidir.

Meşe Palamudu Şeker Hastalığı Rehabilitasyonu için Gelecek Vaad Ediyor!!!
Çörek otu ile karıştırılıp ezildiği takdirde tüketilirse diyabet hastaları için oldukça faydalı. Kan şekeri seviyenizi dengeler.

Meşe Palamudunun Faydaları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi şeker hastaları için oldukça yararlıdır ve kan şekeri seviyesini dengeler. Palamut kullanılarak hazırlanan çayın tüketilmesi de yararlı olacaktır.

Mikrop öldürücüdür. Çay formunda tüketildiğinde boğaz iltihaplanmalarını, karaciğer iltihaplanmalarını ve göz iltihabının iyileşmesine katkı sağlar.

Egzamayı önler.

İshal durumunu bitirir. Bağırsak problemlerini çözer.


-------- Sponsorlu --------

Frengiyi önler. Basur hastalığı için de kullanılabilir. Kanama durdurucu özelliktedir. Bu nedenle mide kanaması gibi durumlarda kullanılabilir.

Meşe Palamudu Ne Zaman Toplanır?

Ağustos ayının 15’inden eylül ayının orta demlerine kadar toplanabilir. 15 gün boyunca kurutulur ve kurutma durumunda çevresel zararlardan uzak durulmalıdır.

Meşe Palamudu Çayı ve Kahvesi Nasıl Yapılır?

7 adet meşe palamudunu kestane çizer gibi çizin ve 1 L kaynar su içerisine ekleyin. İki saat boyunca demlemeye bırakın. Gün içerisinde tüketin ve tadını bal kullanarak tatlandırabilirsiniz.
Palamud kahvesi için ise palamutları kavurun ve kavrulduktan sonra toz haline getirin. Su içerisinde kaynatın. Pekmez, şeker ya da bal kullanarak tatlandırabilirsiniz.

Meşe Palamudu Hastalıklarda Nasıl Kullanılır?

İshali kesmek için 1 bardak suyun içerisine 2 tane palamut koyun ve 10 dk kaynattıktan sonra için.

Kavurup, toz haline getirdikten sonra 4 gramı 1 bardak su içerisinde 5 dakika kaynatıp içildiği takdirde bel gevşekliğini, frengiyi ve bağırsak problemlerini önler.

Pamuk yardımıyla hazırladığınız palamut çayını hemoroidli bölgeye sürün.

Egzamalar için ise palamut ve kabuk ile banyo suyunu hazırlayın.

Toz halinde eş ölçüde 1,5 çay kaşığı bal ile karıştırılıp çocuklara yedirilirse alt nemlendirme meselelerini giderir.

Diyabet İçin Nasıl Kullanılır?

500 mL su içerisinde 6 adet meşe palamudunu çizip atın ve 10 dakika boyunca kaynatın. Daha sonra karışımı süzün ve bir ay boyunca her gün tüketin ve iki hafta ara verin. Her akşam yemeklerden önce bir bardak tüketin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir