Diş Fırçalama Yöntemi

Diş macunu  – diş fırçası seçimleriniz  ve dişlerin nasıl fırçalanması gerektiği ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Diş Macunu ve Diş Fırçası Seçimi Nasıl Olmalıdır

Dişlerimizi korumanın en etkili yolu düzenli olarak fırçalamaktır. Diş fırçalarken ilk olarak doğru bir fırça almalıyız. Fırçanın kılları orta sertlikte olmalı ağız içinde kolay hareket etmesi gerekir. Dişler yemekten sonra günde en az iki defa fırçalanmalıdır. Dişlerimizi macunla fırçalamalıyız. Diş macununun florlu olanları tercih edilmelidir. Florlu diş macunları dişin çürüğe karşı dayanıklılığını artırır. Diş macunu ayrıca ağza hoş bir koku verir.


-------- Sponsorlu --------

Diş Fırçalama Tekniği

Diş fırcası diş ve diş etiyle 45 derecelik acı yapacak şekilde tutulur. Diş eti hizasından fırçalanmaya başlanır. Diş yüzeylerden baslayan fırçalama yumuşak ve dairesel hareketlerle ön dişlerden arka dişlere doğru yapılır. Dişlerin iç yüzeyleri de aynı şekilde fırçalanır. Bu işlemde fırça eğik tutularak diş etinden ağız boşluğuna doğru hareket ettirilir. Daha sonra fırça dik tutulup ileri geri hareket ettirilerek dişlerin çiğneme yüzeyleri fırçalanır. Fırçalama en az 4 dakika sürer.

Diş fırçalama tavsiyelerimiz ile ilgili görüş ve bilgilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

2 YORUM

  1. Pingback: Misvak Nasıl Oluşturulur ve Kullanımı Nasıl Olmalıdır | Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Hekzagonal Bor Nitrür Diş Taşı Tedavisi » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir