Grip Aşısı Ne Zaman Yapılmalı, Yan Etkileri var mı?

Sonbahar ve kış aylarında büyük küçük demeden hepimizin yakalandığı bir hastalık olan grip ile ilgili en fazla merak edilen grip aşısının yan etkisi ve grip aşısının yan etkisi var mı gibi soruların cevaplarına Bilgi Doktoru sitenizde yer verdik.

Grip olduğumuz zaman ben kendimden örnek verecek olursam resmen hayattan soğuyorum. İşlerim güçlerim yarım kalıyor tamamlayamıyorum. Çünkü bu durumda yapılması gereken en doğru şey istirahat ederek dinlenmektir. Bu da ister istemez işlerimizin beklemede kalmasına sebebiyet veriyor.

Grip Aşısı Olmanın Yan Etkileri Nelerdir?

Sonbahar aylarının gelmesi ile beraber en geç Ekim ayına kadar grip aşısı yaptırmayı öneren uzmanlar, grip aşısının yan etkileri ile ilgili merak edilenleri de açıkladılar. Grip aşısı yaptırmanın yan etkisi var mı, varsa bu yan etkiler nelerdir bütün merak edilen soruların cevapları makalemizin devamında yer alıyor.

Şuanda grip aşısı yaptırmanın tam vaktindeyiz. Uzmanlar fazla geç kalmadan herkesin grip aşısı olmasını öneriyor. Bilhassa da çocuk ve yaşlılar grip hastalığına yakalanma ihtimali yüksek olanlar, kesinlikle grip aşısı yaptırılmalıdır.


-------- Sponsorlu --------

Virüslerden kaynaklı bir hastalık olan grip, kış mevsimi geçene kadar yaşamınızı zehir edebilir.

Grip Aşısının Yan Etkisi Var mı?

– Grip aşısının yan etkileri başında aşı yapılan bölgede ağrı olması gelmektedir.

– Grip aşısı yan etkilerinden bir diğeri de söz konusu bölgede kızarıklık ile şişme olmasıdır.

– Grip aşısı canlı olmayan bir virüs içermesi sebebiyle, aşıya bağlı grip olmak mümkün olmaz.

– Gribal hastalıklardan korumada oldukça etkili olan grip aşısı bir başka yan etkileri ise kas ağrıları, kırgınlık hissi, hafif ateş şeklinde açıklanabilir.

 

Çocuklara Grip Aşısı Yapılmalı Mı

Grip Aşısı Yan Etkileri ile ilgili görüş ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

1 YORUM

  1. Pingback: İki Büklüm Yapan Hastalık, Chikungunya Virüs Salgını » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir