Dirsek Kararmasına Ne İyi Gelir

Dirsek Neden Kararıyor?

Dirseklerin güneşe daha çok maruz kalması ve bu kısımda herhangi bir yere temastan dolayı ölü hücrelerin birikmesi sebebi ile dirsekler bedenin öteki bölgelerine göre daha çok kararmaktadır.

Bu yazımızda dirseklerin daha kara olması ile alakalı bilmeniz gerekenleri siz değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaştık.

Dirsek Kararmasını Nasıl Engellerim yani Dirseklerimi Nasıl Beyazlatırım

1- Limon suyu içinde bulunan sitrik asit ile çoğu cilt sorunu ile savaşan oldukça etkili bir yöntemdir. Bu sebeple, kararmış dirsekleriniz için limon suyu kullanılması derinin beyazlamasına katkı sağlayacaktır.

Kararmış cildinizin normal cilt rengini alana dek her gün uygulayınız. Emin olun 1-2 hafta içerisinde ciddi değişimlerin olduğunu anlayacaksınız.

2- Süt kreması ve zerdeçalda faydalı doğal çözümlerdendir. Zerdeçal, derideki melaninin azaltılmasına yardım eden doğal bir ağartma ürünüdür.

Kaymağı, zerdeçal ve un ile karıştırın. Elde edilen macunu dairesel bir hareketle dirseğinize uygulayın, sonrasında durulayın. Zerdeçal cildinize sarımtırak bir renk verebilir ama bu bir ya da iki gün içerisinde geçecektir.


-------- Sponsorlu --------

3- Dirsek kararmalarına karşı faydalı olan çarelerden bir tanesi de kabartma tozu ve süt ile yapılan uygulamadır. Süt, içindeki laktik asit yardımıyla cilt pigmentasyonunu azaltırken kabartma tozu ise ciltteki ölmüş olan hücrelerin atılmasını sağlayacaktır.

Macun kıvamına gelecek şekilde süt ve kabartma tozunu karıştırın. Elde edeceğiniz karışımı nazik ve dairesel hareketlerle dirseklerinize sürün. Hergün dirseklerinizdeki kararmalar geçene kadar yenileyebilirsiniz.

4- Yoğurt ve sirke karışımından elde edeceğiniz macun dirseklerinizdeki kararmaların geçmesinde etkili olabilir. Yoğurt ile sirke karışımı, derininbeyazlamasına yardım eden laktik ve asetik asit ihtiva etmektedir.

Bir çay kaşığı beyaz sirke ile bir çay kaşığı yoğurdu karıştırın. Dairesel hareketler ile ovarak, dirseklerinize sürün. 20 dk kadar bekleyin ve daha sonra durulayarak nemlendirebilirsiniz.

5- Dirseklerinizdeki oluşan kir veya teri temizlemenizin ardından kasede limon suyu ve yoğurdu karıştırarak uygulamaya geçin. Karışım tamamiyle kuruyana dek ortalama olarak 10 – 20 dk süresince bekleyin. Daha sonra güzelce yıkayın. Son olarak da kurulayabilirsiniz.

Dirseklerin Kararması ile ilgili görüşlerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir