Canan Karatay Zeytinin Faydaları

Bol miktarda Zeytin yiyerek hastanenin yolunu unutmak mümkün

Prof. Dr. Canan Karatay hoca, “Her gün 30-40 adet zeytin yediğimiz taktirde hastanenin yolunu unutabilceğimizi açıkladı”

Balıkesir 11. Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali

Balıkesir Burhaniye ‘de, 11. Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali çerçevesinde düzenlenen panele Prof. Canan Karatay hocamız da konuşmacı olarak katıldı. Reha Yurdakul Kültür Merkezi’ndeki paneli AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Kaymakam Osman Yenidoğan, Belediye Başkanı Necdet Uysal’ da kulak verdi. Misafirler salona sığmadı, çok sayıda vatandaş da Canan Karatay’ı salon dışındaki dev ekranlardan izledi.

Zeytin ve Zeytin Yağı Çok Yararlıdır, Tam bir Şifa Deposudur

Zeytin ve zeytin yağının şifa olduğunu aktaran Karatay, zeytin tanesinde 5 kalori bulunduğunu hatırlattı. Canan Karatay Zeytin ile zeytin yağının antioksidan özelliğinin bulunduğunu söyledi.


-------- Sponsorlu --------

Canan Karatay Hocanın Zeytin ve Zeytin Yağının Faydaları Hakkındaki Açıklaması

“Zeytin yağı asla kilo aldırmaz. Yediğimiz besinlerin bozulmamış olması gerekir. Her gün 30-40 adet zeytin yersek hastanenin yolunu unuturuz. Ekmek ile şeker tansiyonu yükseltir. Ekmek obezite nedenidir. Bol ekmek ile şeker tüketimi kalp krizi riskini artırır.

Ben bir kalp doktoruyum. Kalp krizi bir anda gelmez. 20’li yaşlardan başlayan dengesiz beslenme 40’lı yaşlarda kalp krizi ihtimalini artırıyor. Kalp krizi engellenebilir, fakat beslenmemize ciddi anlamda dikkat etmemiz gerekiyor.

Ekmeği çok az yiyeceğiz. Her gün 30-40 adet zeytin yiyin ve bol bol zeytin yağı tüketin. Türkiye zeytin ve zeytin yağı cennetidir. Zeytin ve zeytin yağı üretimi ve pazarlanmasını devlet tarafından desteklenmelidir. Zeytin yaprağı çayı da bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

2020 yılında kıtlık olacak. Amerika bunun hazırlıklarını şimdiden yapmaktadır. Memleketimiz zeytin cennetidir. Zeytin sağlık getirir. Altın ve altın suyudur. Türkiye ekonomisinde çok önemlidir. ” dedi.

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir