Bursa Orhaneli’de Mers Virüsü Alarmı

Bilgi Doktoru sitemizde Türkiye’de tespit edilen MERS VİRÜSÜ vak’alarıyla ilgili haberleri okumaktasınız. Bu sefer haber Bursa’dan geldi.

Bursa’nın Orhaneli ilçesinde, hacdan dönen bir kişi, aşırı grip şikayetiyle acil servise başvurunca mers virüsü paniği yaşandı. Kısa bir süre başka bir hasta acile kabul edilmezken, ileri tetkik için Çekirge Devlet Hastanesi’ne sevk edilen hasta, ambulansta fazla bekletilmesine kızarak hastaneden kaçtı.


-------- Sponsorlu --------

Orhaneli’nin Gümüşpınar köyünde oturan ve hacıdan yeni dönmüş olan  Y.Ç isimli vatandaş, grip şikayetiyle Orhaneli Devlet Hastanesi acil servisine gitti. Yapılan incelemede Y.Ç’nin durumundan şüphe edildi. Bunun üzerine hastaneye acil servisten başka bir hasta kabulü yapılmadı. Y.Ç yapılan işlemler sonucu ambulans ile Çekirge Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Y.Ç isimli hasta Çekirge Devlet Hastanesi önünde, ambulansın içinde ortalama 20 dakika kadar bekletildi. Y.Ç’nin oğlu, babasının niye bu kadar ambulansta bekletildiğini sorarak, görevlilere tepki gösterdi. Bir süre sonra ambulanstan inen Y.Ç, oğluyla birlikte hastaneden ayrıldı.

Çekirge Devlet Hastanesi’nde Ebola virüsü veya Mers Virüsü  gibi ciddi virüs tehdidine karşı karantina edilmiş bir odanın bulunduğu, hastanın ileri tetkikinin bundan sonra burada yapılabileceği belirtildi.

1 YORUM

  1. Pingback: SARS, MERS, CORONA ve EBOLA Virüsleri (Hepsi Tek Başlık Altında) | Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir