Türkiye’de Mers Virüsü Bu Kez Tokat İlimizde Tespit Edildi

Son 3-4 gündür Türkiye’de gündeme oturan ve halkı tedirgin eden MERS VİRÜSÜ bu kez Tokat’ta karşımıza çıktı. Hacdan yeni dönen 2 yaşlı kadın fenalaşması üzerine Mers Virüsü şüphesi ile hastaneye başvurdu. Bilgi Doktoru sitemizde haberin ayrıntısını okuyabilirsiniz.

TOKAT’TA MERS VİRÜSÜ

Suudi Arabistan’a giderek hac görevini yerine getiren, ve Türkiye’ye henüz Hacdan yeni döndükten sonra yüksek ateş, nefes darlığı, bulantı ve kusma şikayetleri üzerine Mers  virüsü şüphesiyle hastaneye kaldırılan iki kadın derhal tedavi altına alındı.


-------- Sponsorlu --------

Hacdan döndükten sonra Mers virüsü şüphesi ile tedavi altına alınan iki kadın, intaniye servisinde oluşturulan izole edilmiş özel bir odaya nakledildi. Hastalardan alınan örnekler tahlil yapılmak üzere Ankara’ya gönderildi.

Alınan bilgiye göre, Tokat Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne yaklaşık 3 gün önce başvuran 63 yaşındaki E.D. ile bugün başvuran 78 yaşındaki S.Ç. intaniye servisinde gözetim altına alındı. Vakalar üzerine hastane personeli konu hakkında bilgilendirilip, hastalıkla ilgili tüm tedbirler alındı.

Acil serviste bulunan personele ve güvenlik görevlilerine maske ve eldiven dağıtıldı.

Yaşlı kadınların şuanda gözetim altında tutuldukları aktarıldı.

MERS VİRÜSÜNE KARŞI LÜTFEN BİLİNÇLENELİM

1 YORUM

  1. Pingback: SARS, MERS, CORONA ve EBOLA Virüsleri (Hepsi Tek Başlık Altında) » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir