Böğürtlen Kökü ile Varis Tedavisi

Böğürtlen Kökü Varislerin Tedavisinde Doğal Yöntem Olarak Kullanılıyor

Böğürtlen yaz mevsiminde özellikle doğada yol kenarlarında bol miktarda bulunan şifa dolusu ve bir o kadar da lezzet dolu bir yaban meyvesidir.

Böğürtlenin kendisi gibi kökü de çok faydalıdır. Böğürtlen kökü ile hazırlanan çayın sakinleştirici etkisi vardır.

Böğürtlen kökü çayında bol miktarda vitamin ve mineral bulunur. Sinirsel rahatsızlıklara, strese, karşı doğal bir reçete olarak bol bol böğürtlen tüketebilirsiniz.

Böğürtlen Kökü Faydaları

Böğürtlen kökü kanı temizler. Kemik ve eklem ağrılarını azaltır. İdrar söktürücüdür.. Anti-bakteriyel özelliktedir. Stresi alır, kişiyi rahatlatır ve mutluluk hormonu salgılar.


-------- Sponsorlu --------

Böğürtlen kökünün hemoroid tedavisinde kullanıldığına dair bilgiler vardır. Varisleri geçirir.

Varisleri Gidermek İçin Böğürtlen Kökü Çayı 

Böğürtlen kökünün tüm faydalarından istifade edebilmek için çay hazırlayarak kullanabilirsiniz. Bu çay düzenli kullanımda varis oluşumunu önleyerek, var olan varislerin de tedavisine yardımlı olur.

Böğürtlen Kökü Çayı Nasıl Yapılır?

Kurutulmuş böğürtlen kökleri çay gibi demlenerek içilir. Kaynamış suya 1 kaşık böğürtlen kökünün kurusu atılarak yaklaşık 1o dakika demlenir. Sonrasında şekersiz bir şekilde içilir.  Not: Böğürtlen kökü karaciğer rahatsızlığı olan kişilere kullanımı önerilmez. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa mutlaka uzman kontrolünde tüketilmelidir. sağlıcakla kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir