Astıma Karşı Bıldırcın Yumurtası

Bıldırcın yumurtasının faydaları saymakla bitmiyor. Bol protein barındıran bıldırcın yumurtaları özellikle solunum yolu hastalıklarında etkili olmaktadır.

Normal tavuk yumurtasından çok farkları bulunmaktadır. Bıldırcının etinin de tavuk ile karıştırılmaması gerektiğini sevgili Bilgi Doktoru okurlarıma hatırlatmak isterim.

Bıldırcın yumurtası öksürük, astım, bronşit, nefes darlığı, mide, karaciğer ve göğüs hastalıkları tedavisinde kullanılıyor. İştahsız çocukların iştahını açmak için ve sağlıklı gelişmeleri için yedirilmeye çalışılıyor.  Hastaların ameliyat sonrası daha çabuk iyileşmesinde, kansızlık ve anemi tedavisinde kullanılan bıldırcın şifa kaynağı besinlerden birisi. Yumurtası alınmak üzere temiz bir ortamda yetiştirilen bıldırcınlar, günlük bakımları yapıldığından neredeyse her gün yumurtluyor.


-------- Sponsorlu --------

1 Bıldırcın senede ortalama 250 adet yumurta veriyor. Bıldırcın yumurtasını pişirilerek de yiyebilirsiniz.

Ancak doğru ve etkili olanı çiğ tüketilmesidir.  Sütün içerisine çırpılarak katılarak çiğ olarak yeniliyor. Lezzetli bıldırcın eti de bazı restoranlarda servise sunuluyor.

 

ASTIM HASTALARI İÇİN BILDIRCIN YUMURTASI

Bıldırcın yumurtasının içinde bol miktarda protein bulunduğu için besleyici özelliği bulunuyor.

Astım ve solunum yolu rahatsızlıklarına karşı faydalı olduğu için tüketiliyor.

Eskiden kolayca bulunmayan bıldırcın yumurtası son yıllarda seri üretildiği için marketlerde ve şarküterilerde de kolayca bulunuyor.

Bıldırcın yumurtasının özellikle 21 günlük bir kür şeklinde tüketilmesi astım ve solunum yolları hastalıklarının tedavisinde de olumlu sonuçlar veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir