Asla Karışmaması Gereken Temizlik Ürünleri

Evlerimizin daha temiz olmasını istediğimiz için çoğu temizlik malzemesini karıştırarak temizlik yapıyoruz. Fakat dikkat etmelisiniz. Bütün temizlik malzemelerini birbirleriyle karıştırmak can sağlığınız için sakıncalı.

Karıştırdığınız bazı kimyasalların karışımı sonucunda ortaya çıkan zehirli gazlar cildinize ve solunum sisteminize zarar verebilir. Bu da hayat kalitemizi düşürür.

İlk tavsiyemiz; hiçbir cam temizleme ürününü birbiriyle karıştırmayın! Uzun vadede çıkan gaz sizlere ciddi zararlar verebilir.

Sirke ve karbonat

Bu iki maddeyi karıştırdığımız zaman su, karbondioksit ve sodyum asetat oluşur. Uzun süreli karbondioksite maruz kalmanın sonucu akciğer yetmezliği, bayıla olabilir. Ortaya çıkan kabarcıklar ise bir kutu içinde patlamaya sebep olabilir.


-------- Sponsorlu --------

Amonyak ve çamaşır suyu

En tehlikelilerden biri! Ortaya çıkan gaz gözleriniz ve akciğerleriniz için çok zararlıdır.

Oksijenli su ve sirke

Karıştırıldıkları takdirde ortaya perasetik asit çıkar. Perasetik asit, temas ettiği tüm bölgelerde tahrişe sebep olur.

Sirke ve klorlu çamaşır suyu

Ortaya klor gazı çıkar ve inanın bu gazı solumak sağlığınız için çok zararlıdır.

Çamaşır suyu ve ispirto 

Bu ikilinin karışımından kloroform ve hidroklorik asit çıkar. Bu nedenle ikisinden yalnızca birini kullanmak mantıklı olandır. Temizlemek istediğiniz bölgeyi temizleme aşamasında yüzünüzde, ellerinizde, ciğerlerinizde ya da gözlerinizde ciddi yanmalar hissedebilirsiniz.

Sağlıkla kalın! Dikkatli olmanız da yarar var!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir