Amaranth Tohumu Faydaları

Amaranth tohumunda doğal olarak bulunan Skualen maddesi, tümörlere kan gidişini durduran önemli bir antioksidandır.

Sizleri pek bilinmeyen küçük ama etkili ve faydalı Amaranth adlı tohumla tanıştırmak istiyorum.

Sürekli bir şeyler çıkıyor ne yiyeceğimizi şaşırdık diyenleri duyar gibi oldum.. Aslında bu yeni besinler çıktıkça klasik beslenme programlarından çıkıp çeşitli ve sağlıklı beslenmeye devam ediyoruz. Yapılan yeni çalışmalar ışığında sevmediğimiz bir besine karşılık başka bir faydalı besin keşfedebiliyoruz…

Amaranth yeni fakat yakın zaman içinde Chia tohumu kadar kendini göstereceğini eminim çünkü faydaları ve etkisi çok fazla. Amaranth’ın en önemli özelliklerinden bir tanesi çok kaliteli bir protein kaynağı olmasıdır. Ayrıca Gluten içermediğinden dolayı Çölyak hastaları çok rahatlıkla kullanabilir. Amaranth ayrıca çok iyi bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Kalsiyum potasyum fosfor magnezyum ve demir bakımından oldukça zengindir.


-------- Sponsorlu --------

AMARANTH’IN FAYDALARI

* Kalp sağlığı açısından da çok faydalıdır.

* Kolestrolü düşürücü özelliği bilinir. Çünkü skualen diye bir madde içerir bu da kolesterolü düşürür, tümörlere kan gidişini durdurur.

* Yüksek lif içeriğine sahiptir

* Kanı temizler.

* Yulaf sevmeyenlere alternatif bir yiyecek olabilir

Kansere karşı Amaranth Tohumu: Skualen isimli bir madde, Amaranth’da doğal olarak bulunan ve tümörlü hücrelere kan gidişini engelleyebilen bir antioksidandır. Amaranth yağı %8 oranında skualen içerirken, daha yaygın olarak kullanılan bir skualen kaynağı olan köpekbalığı yağı, sadece %1 oranında skualen içeriyor.

Göğüs Kanserine Karşı: Araştırmalar Amaranth tohumunun içeriğindeki bir bileşenin, göğüs kanseri hücrelerindeki tümör büyümesini durdurduğu bulgusuna vardı.

Amaranth tohumu haşlanarak salatalara, çorbalara, pilav olarak yada dolmalarda kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir