Çemen Otu Tohumu Anne Sütünü Artırırmı

Anne Sütünü Artırmak İçin Çemen Otu Tohumu tüketin

Çemen otu tohumunun anne sütünü arttırmada en büyük desteklerden biri olduğunu vurgulayan Uzmanlar , “Bebeğe yetecek kadar süt üretilememesi durumu olabildiğince seyrek görünen bir durumdur. Lakin böyle bir durumla karşılaşan anneler varsa çemen otu tohumunu şiddetle öneririm” dedi.

Günümüzde yeni doğan bebeklerin ilk 6 ay süresince yalnızca anne sütü ile beslenmesi konusu ile ilgili tavsiyeler verildiğinin altını çizen Uzmanlar, “Şüphesiz ki Anne sütü bebek için en sağlıklı olan besindir. Uygun şartlarda ihtiyaç duyulduğu anı beklemektedir. Isıtma, soğutma, depolama, mikroptan arındırma amaçlı özel aletlere, biberon, emzik gibi aracılara ve temiz su kaynağına bağımlı değildir.

Anne sütünde mikroplar üremez, bozulma durumu yoktur ve hastalık kaynağı olamaz. Vücudun ürettiği süt oranı, bebeğe verilen mama miktarı gibi kontrol edilemediği için annelerde ‘yetersiz süt üretimi’ kaygısı olabildiğince normaldir. Fakat şunu söylemek gerekmektedir ki bebeğe yetecek kadar süt üretilememesi durumu olabildiğince seyrek görünen bir durumdur. Eğer böyle bir durumla karşılaşan anneler varsa çemen otu tohumunu öneririm” dedi.


-------- Sponsorlu --------

Çemen Tohumu Anne Sütünü Artırıyor

Uzmanlar, çemen otu tohumunun anne sütünü arttırmada en büyük desteklerden biri olduğunu ifade ederek, “Bir takım araştırmalar 2 hafta süresince düzenli şekilde çemen otu tüketiminin anne sütünü farkedilir oranda arttırdığını ortaya çıkarmıştır. İçerisinde bulunan steroidal yapıların süt üretimini artıran hormonların sentezini yükselttiğini, müsilaj, vitamin ve protein içeriği ile besleyici destek sağladığı gözlenmiştir. Ayrıca demir, kalsiyum, vitamin ve mineral kaynağıdır. Günde 2 sefer sabah akşam dilerseniz bal ile dilerseniz de çorbaya karıştırılarak 1 tatlı kaşığı ölçüsünde tüketebilirsiniz. 1 ay devam ederseniz anne sütü artar hem annede hem çocukta gelişim sağlanır” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir