Ağzımda Sürekli Aft Yarası Çıkıyor

AFT NE KADAR SÜREDE GEÇER?

Ağız içerisinde yada kenarında çıkan aft yaralarının tedavisi, aft nasıl geçer ve aft tedavi teknikleri nelerdir uzman yazarlarımızın açıklamaları Bilgi Doktoru sitemizde okurlarıyla buluştu.

Normal zamanda 1 hafta içerisinde kendi kendine geçen bir problem olan Aft, bazen çok uzun sürebiliyor ve bu hallerde aft yarasının tedavisi ile problemin üstesinden gelmek gerekebiliyor.

Aft yarasının kısa sürede iyileşmesi ve problem olmaktan çıkması için kortizonlu antibiyotik ilaçlar kullanımı gerekebilir.

AFT NASIL TEDAVİ EDİLİR

Aft tedavisi teknikleri içinde antibiyotik kortizonlu ilaçların yanı sıra antiseptik, anestezik içerikli ağız gargaraları ile spreyleri de kullanılması tavsiye edilen tedavi yöntemleri arasında bulunuyor.


-------- Sponsorlu --------

İki hafta süresince iyileşmeyen aftların tedavisinde kesinlikle uzman bir doktoru başvurulması gerekir. Eğer iyileşmeyen aftınızın yanı sıra 1 ay içerisinde 4 kere yenileyen aftlar bulunuyorsa yada düzenli olarak aft problemi yaşıyorsanız kanser ihtimalini göz önünde bulundurmalı, bir doktordan yardım almanız gerekiyor.

SÜREKLİ AFT YARASI ÇIKIYOR

Yenileyen aft tedavisi için ilk başta problemin sebebi araştırılır ve sebepler meydana çıkarılabilirse makul tedavilere başlanacaktır. Temelde yatan tetikleyici etken öğrenildiği vakit aftın tedavisi daha basit olmaktadır.

Vitamin eksikliklerinden kaynaklı da oluşabilen aftların tedavisinde vitamin desteği için her ay vitamin iğneleri makul görülmektedir.

Aft Yaraları ile alakalı görüş ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

1 YORUM

  1. Pingback: Lazer Yöntemi ile Ağrısız Aft, Uçuk ve Diş Tedavisi » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir