21 Tane Kuru Üzümü Geceden Suya Koyup Yiyin

21 adet kuru üzümü gece boyunca suda bekletin ve sabahına için.

Kolesterolü düşürür, karaciğeri arındırır ve trigliserit seviyesini düşürür.

Karaciğerin temizlenmesine en etkili besinlerden biri kuru üzüm.

Güçlü antioksidanların başında gelen üzümün kuru halinin de vücuda faydası oldukça fazla.

İşte sağlığınız açısından tüketilmesi önerilen 21 adet kuru üzümün faydaları…

İŞTE 21 KURU ÜZÜMÜN VE SUYUNUN YARARLARI…

İçerdiği antiseptik maddeler, sindirimi kolaylaştırır. Bunun yanında; yemek borusu, mide ve bağırsaklardaki biriken zehirli kalıntıların vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Birçok neden yüzünden karaciğer çeperinde hasarlı hücreler oluşur ve çeperde birikir. Bir süre sonra bu birikme karaciğerin yağ oranının artmasına ve ciddi rahatsızlıklara yol açabilir. İşte her sabah bir gece öncesinden hazırladığınız 21 kuru üzümlü suyu içip bu tehlikenin önüne geçebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Bazı besinler veya hastalıklar mide duvarında krampların yaşanmasına neden olarak kusmaya sebep olur. Mide asidi arttıkça hem yemek borusu hem de ağız sağlığı olumsuz etkilenir. Bu durumun önlenmesi için bir gece öncesinden hazırlanan kuru üzüm suyu tüketilmesi yararlı olacaktır.

Kötü kolesterol seviyesinin azalmasına ve dolaylı olarak damar tıkanıklığının da önlenmesine yardımcı olur.

Doğal antioksidan kaynağıdır. Hastalıklar karşısında vücudun kuvvetlenmesini ve genç hücrelerin sayısının artmasına böylelikle cildin daha parlak ve diri görünmesini sağlar.

Kanda artan trigliserit hücreleri vücuttaki şeker ve yağlanma oranının artmasına neden olur. Uzmanlar, bunun önüne geçilebilmesi için 21 adet kuru üzüm suyunun harcanması gerektiğini vurguluyor.

KURU ÜZÜM SUYU NASIL YAPILIR?

400 g kuru üzüm
4 su bardağı su

YAPILIŞI
Kuru üzümleri güzelce yıkayın. Ardından tencere içerisinde suyu kaynatın. Kuru üzümleri de içine atınız. Bir gün boyunca beklettiğiniz karışımı süzün ve ardından için. Uzmanlar bu uygulamanın bir ay boyunca dört gün üstü üste yapılması gerektiğini söylüyor. Eğer sabah kahvaltıdan 30 dakika önce suyu tüketirseniz faydasını daha çok görürsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir