Zehirli Ayakkabıları Anlama Yöntemleri

Ayakkabının Zehirli Olduğu Nasıl Anlaşılıyor

Bartında bir ayakkabı satıcısı, zehirli ayakkabıları anlamanın ince ayrıntılarını açıkladı. Zehirli ayakkabılarda yanık kokusu bulunduğunu söyleyen ayakkabı esnafı, “Bu zehirli ayakkabıların derisi yanık kokusu şeklinde kokmaktadır. Elinizi değdirdiğinizde zaman siyah bir artık gibi iz bırakacaktır, diye vurguladı.

Gümrükte tespit edilen 33 bin adet zehirli ayakkabının piyasaya sürüldüğü iddiası ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Çin’den getirilen ve gümrükte yapılan incelemelerin ardından zehirli maddeler içerdiği saptanarak edilen 33 bin adet ayakkabının imha edilmesine karar verilmiş, ayakkabıların imha tesisine götürülürken gizli bir şekilde piyasaya sürüldüğü gündeme oturmuştu.

Zehirli Ayakkabılarda Yanık Kokusu Var

Bartın’da ayakkabıcılık sektöründe hizmet veren bir esnaf, zehirli ayakkabılarda yanık kokusu bulunduğunu iddia etti. Ceylan, zehirli ayakkabıların boyasının el ile temas edildiğinde çıktığını da söyledi.

Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

– Zehirli ayakkabıları anlamanın püf noktalarını anlatan esnafımız, “İlk önce ayakkabı satın alırken düşük fiyatlı ürünlerden kaçak durmamız gerekmektedir.

– Üretim yerini kesinlikle sorgulamalıyız.

– Ayakkabının içerik broşürlerine kesinlikle bakılmalıdır.


-------- Sponsorlu --------

– Mümkün oldukça yerli üretilen ayakkabıları almaya gayret gösterin.

cin-mali-zehirli-ayakkabilarin-fotografi

ÇİN MALI AYAKKABILAR

Zehirli ayakkabılar ortalama olarak 20-30 TL’ye satılmaktadır. Fakat sağlıklı bir ayakkabı için bu fiyatlar olası değildir.

Ülkemizde üretimleri yapılan yerli malı ayakkabılarımız Çin’de üretilenlerin kalite bakımından kat kat üzerindedir. Çin’i Türkiye’ye rakip bile görmememiz gerekir.

 

Zaten Bartın’da dükkanlarımıza Çin malı ayakkabıları asla sokmayız. Ancak piyasada 33 bin zehirli ayakkabının olduğu iddiası vatandaşta büyük endişeye sebep oldu” diye belirtti.

Piyasadaki Zehirli Ayakkabılar ile ilgili bilgi ve görüşlerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

7 YORUM

  1. Pingback: Zehirli Tişört Markaları Harley Davidson Markası » Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Zehirli Tişört Anlama Yöntemleri, Nasıl Anlarım? » Bilgi Doktoru

  3. Pingback: Zehirli Kozmetik Ürünleri ve Markaları | Bilgi Doktoru

  4. Pingback: Plastik Renkli Çocuk Bilekliklerinin Zararları | Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir