Yumurta Kabuğu Zarının Faydaları (Ağrı, Romatizma, Kireçlenme)

Yumurta kabuğu zarı kireçlenme ağrısını azaltmaktadır Modern hayat koşulları geliştikçe bilim dünyası da birlikteliğinde gelen hastalıklara çözüm bulmak için durmadan çalışıyor.

Bu yazımızda yeni keşfedilen Yumurta Zarı Kabuğunun inanılmaz yararları ile alakalı bilmeniz gerekenleri siz değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaştık.

Yumurta Kabuğu Zarı Ağrıları Azaltıyor

Bu yıl beşincisi düzenlenen Ulusal Osteoporoz Kongresi‘nde 500 uzman ağrısız hayat için yapılan çalışmaları masaya yatırdı. Amerika ile Almanya’da yapılan 4 bilimsel çalışma neticesini İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Üyesi Prof. Dr. Fatma Nurten Eskiyurt ile Köln Üniversitesi Biokimya- Endokronoloji Uzmanı Doktor Cem Aydoğan belirtti.

Araştırma sonuçlarına göre yumurta kabuğu zarındaki farklı proteinlerin ağrıyı 7 ve 10 gün arasında % 40 oranında ciddi bir şekilde azalttığı tespit edildi.

5. Ulusal Osteoporoz Kongresi’nde toplum arasında kireçlenme tıp dünyasında Osteoatrit olarak isimlendirilen hastalık için 500 uzman biraraya toplandı.

Kongrede ağrısız bir hayat için bilim dünyasında yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Üyesi Profosör Doktor Fatma Nurten Eskiyurt kireçlenmenin bir yaşlılık hastalığı olmadığını belirterek şu şekilde açıklamasını sürdürdü; “Eklemlerimiz vücuttan daha erken yaşlanır. Dünya Sağlık Örgütü yaşlılığı 65 yaş üstü olarak tanımlamaktadır.

AĞRISIZ YAŞAMIN SIRRI YUMURTA KABUĞU ZARINDA SAKLI

“Kireçlenmeye yönelik ilaçlar 50-60 yaş üzeri bireylerin kullandığı diğer ilaçlarla etkileşim yapıp, mide ile bağırsakta emilimi azaltabiliyor. Bu sebeple Nutrasetik ismi verilen bitkisel ilaçlara dönüldü. Amerika’da 2009 yılında bitirilen ağrı ve tedaviye yönelik bilimsel çalışmada yumurta kabuğu zarının eklem aşınmalarındaki tedavi edici etkisi tesadüfen öğrenilmiş oldu.

En son 2014 yılında Almanya’da tamamlanan dördüncü çalışmada yumurta kabuğu zarından elde edilen desteğin vücuttaki kireçlenmeyi hem tedavi ettiği hem de ağrıyı giderdiğine saptadı. Yumurta kabuğu zarının içerisindeki farklı moleküllerin yalnızca kireçlenmedeki ağrıyı gidermediği bunun dışında tedavi edici özelliğinin de olduğu tespit edildi.

Bu bilimsel araştırma ve çalışmalar bizlere ağrısız hayatın mümkün olabileceğini göstermiş oldu. Hastalığın başlangıcında kişi şayet hayat tarzını değiştirir, kilo verir, doğru beslenir, spor yapar, eklem yumuşak dokuyu güçlendirirse hastalık ilerlemez olduğu seviyede kalmaktadır.”


-------- Sponsorlu --------

ağrı kireçlenme romatizma için yumurta kabuğu zarı

Romatizma, Kireçlenme ve Ağrılar İçin Yumurtanın Kabuğunun Zarını Tüketin

Hastalığın oluşumunu hızlandıran etkenler:

Kilonun aşırı olması, az hareket edilmesi, İlaçların yan etkilerine dikkat!

Ağrıyı tetikleyen nedenler genellikle kıkırdakların aşınmasıdır. Hastalığın 3. evresinde ilaç tedavisi başlıyor. Verilen ilaçlarda hedef ağrıyı azaltmaya yöneliktir.

Hastalığın 4. evresinde artık ameliyat ile tedavisi uygulanmak zorunluluk getiriyor. Verilen ilaçların yan etkileri olabilmektedir. Bu etkiler mide bağırsaklarda kendini hissettirir.

Bu bakımdan bilim dünyası farklı alternatifler aramaya uğraştı.

Yumurtanın Zarının Faydası

Amerika’da yapılan bir çalışmada tesadüfen yumurta kabuğu zarının kıkırdaktaki sancıya ve tutukluğa çok iyi geldiği keşfedilmiş oldu. Amerika ve Almanya’da başta olmak suretiyle toplam dört bilimsel çalışma yapıldıktan sonra yumurta kabuğu zarındaki farklı proteinlerin ağrıyı 7 ve 10 gün arasında % 40 oranında azalttığı saptandı.”

Yumurta Kabuğu Zarının Kullanma Yöntemi, Kabuğunun Zarı Nasıl Soyulur?

1 – Ağrısız bir yaşam geçirmek istiyorsanız veya mevcut ağrılarınızdan kurtulmak istiyorsanız günlük olarak veya imkanınız olduğu şekliyle yani her yumurta pişirdiğinizde yumurtanın kabuğunda yapışan zarı atmayınız, kabuktan soyarak olduğu gibi yiyebilirsiniz.

2 – Yumurtanın Kabuğunun Zarını elde edebilmek için öncelikle yumurtayı rafada haşlamanız ve sertleşmesini sağlamanız gerekiyor. Daha sonra kabuğun zarı muhtemelen yumurtanın yüzeyinde kalacaktır. Bu zarı kolay bir şekilde soyarak olduğu gibi tüketebilirsiniz. Başka bir şey yapmanıza gerek yok. Bu şekilde ağrılarınızı %40 oranına kadar azaltacaktır.

3 – Miktar olarak her şeyin fazlasının zarar olduğunu belirtmek isteriz. Dengeli, düzenli ve kontrollü bir şekilde tüketimini yapabilirsiniz.

Yumurta Kabuğu Zarı ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

28 YORUM

 1. Alperen KULUNÇ

  Ben bir yerden duymuştum daha önce ama pek aldırış etmemiştik. Büyük annem için uygulamaya başladık bugün itibariyle.

  • rıdvan

   pek inanmayın arkadaşlar haber biraz reklam niteliğinde .para kazanmak için yapılmış
   bir eczacı da tv da reklamı ballandıra rak anlattı ben tel açtım neden ilacınızı ınternete koymamışınız dedim yasak mış dedi. el altından satıyormuş bunlar
   dümencidir dr mehmet kaerraca da araştırmış yok boyle faydası inanmayın diyor internete yazın mehmet karaca dıye görürsünüz

 2. Alperen KULUNÇ

  Ben bir yerden duymuştum daha önce ama pek aldırış etmemiştik. Büyük annem için uygulamaya başladık bugün itibariyle.

 3. Pingback: Haşlanmış Yumurta En Kolay Nasıl Soyulur » Bilgi Doktoru

 4. Pingback: Siyah Noktalara Yumurta Akı Maskesi Suna Dumankaya » Bilgi Doktoru

 5. rıdvan

  arkadaşlar hemen atlamayın bu haber ticaret amaşlı reklamdan ibaret imiş uzman dr karaca araştırma yapmış boyle bir kesin bilim araştırma yokmuş
  inanmayın
  zaten %40 fayda sağlıyormuş diyor saçmalıktır inanmayın birileri para kazanma peşinde

 6. esma

  Halk tv de iyilik sağlık programini izlerseniz mehmet müderrisoğlu anlatmiştı nem arto isimli kapsüller yumurta zarindan yapilmıs.eczanelerde satiliyor.

 7. Pingback: Yumurta Tazelik Testi: Taze Olduğu Nasıl Anlaşılır? » Bilgi Doktoru

 8. Pingback: Çınar Yaprağı Kürü — Bilgi Doktoru

 9. Berrin A

  Kızım FMF hastası.Bazı eklemlerde dayanılmaz ağrıları ve bursiti vardı.
  Doktor tavsiyesi ile yumurta zarı tozu kullandık. Gerçekten ağrıları çok azaldı.Hiç çare bulamamıştık herkese tavsiye ediyorum.

 10. nilufer yesilbursa

  3 ay kullandım ağrıların %50 azaldı,hareketlerin daha rahat Biray ara verdim tekrar başlayacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir