Yemekten Sonra Meyve ve Çay Zararlı mı

Meyve yemekle alkole dönüşür!

Yemekte veya yemekten hemen sonra yenilen meyveler ve içilen çay midede fermantasyona (mayalanma) neden olarak, besinleri vücuda yük haline getiren asit ile gaz üretimine yol açıyor.

Prof. Dr. Süleyman Türk,  yaptığı bilgilendirmelerde, vücut için çok gerekli besin çeşidi olan meyveleri yeme zamanlamasının sağlık açısından büyük önem arz ettiğini belirtti.

Ana yemekten önce salatanın  yenmesinin sindirim sistemine sağladığı faydalar gibi, meyvelerin tüketiminin de ideal bir zamanlaması olduğunu aktaran Türk, bu kurallara uyulmaması halinde vücut için büyük faydaları bulunan meyvelerin, faydası şöyle dursun, resmen vücuda ek bir yük oluşturduğunun altını çzdi.


-------- Sponsorlu --------

Çay veya Meyve Ne Zaman Yenilmelidir? Yemek sonrası yenirse Zararları Nelerdir

Yemekte veya yemekten sonraki 2 saat içersinde yenlen meyvelerin, midede fermantasyona (mayalanma) sebep olarak, asit ve gaz üretimine yol açtığını vurgulayan Türk, sözlerine şu şekilde devam etti;

“Yemekle beraber tüketilen meyve ve çay, fermante oluyor, midede şişkinliğeyol açıyor, yiyen kişiye rahatsızlık hazımsızlık veriyor. Midede alkole dönüşüyor desek yeridir. Fakat bu dışarıdan alınan alkolle birebir aynı değil… Bu durum tüketilen besinleri besin olmaktan çıkartıyor, vücuda yük şeklinde getiriyor.

Yani besinlerin gıda maddesi özelliğini yok oluyor. Ayrıca meyvenin vücuda sağladığı faydaları da azalmış oluyor. Meyvenin vücuda faydalı olabilmesinin en kesin yolu aç olduğunuzda tüketmektir.

Karaciğer başta olmak üzere tüm organlara, bu asit ve gazı ortadan kaldırmak için normalden daha fazla yük biner.

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir