Yemekten Sonra Yapılmaması Gerekenler

Yemek yedikten sonra bunları sakın yapmayın!

Uzmanlar sağlıklı yaşam için yemekten sonra bunların yapılmamasını öneriyor. İşte yemekten hemen sonra yapılmaması gerekenler:

Sigara İçmeyin

Yemekten Sonra Sigara İçmek; Yapılan araştırmalara göre, yemek yedikten hemen sonra içilen 1 sigara, 10 sigara içmeyle bir sayılmaktadır.  Bu durum kansere yakalanma riskini artırmaktadır.

Kemeri Gevşetmeyin

Yemekten sonra kemer gevşetmek; Yemeğin hemen ardından kemer gevşetmek bağırsaklarınızın düğümlenmesine sebep olabilmektedir.

Meyve Yemeyin

Yemekten sonra meyve yemek; Yemekten hemen sonra yenilen meyve, midenize hava girmesine neden olur. Bu da sağlığınızı olumsuz etkilemektedir.


-------- Sponsorlu --------

Çay İçmeyin

Yemek sonrası çay içmek; Kültürümüzün alışkanlıklarından biri olan yemekten hemen sonra çay içmek sağlığınızı olumsuz etkilemektedir.

Yürüyüş yapmayın

Yemekten sonra yürüyüş yapmak; Yemeğin ardından yürüyüş yapmak yediğiniz yemeğin sindirilmesini zorlaştırır yani yediğiniz yemekten fayda alamazsınız. Bunun için yürüyüşü yemekten bir saat sonra yapmalısınız.

Banyo yapmayın

Banyo Yapmak; Yemekten sonra banyo yapmak kan akışını el ve ayaklara doğru çoğaltır. Bu durum sindirim sisteminize zarar vermektedir.

Uyumayın

Yemekten sonra uyumak; Bu durum sindirim sisteminin çalışmamasına ve mide rahatsızlığına yol açar. Ayrıca kilo almanızı da sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir