Yağlı Saçı Olanların Kullanması Gereken Şampuanlar Hangileridir

Yağlı Saça Hangi Şampuan Kullanılır?

Yağlı bir saça sahipsek daha dikkatli ve doğru saç bakımı yapmamız gerekmektedir. Aksi halde yağlı saçların sonu genellikle, Saç dökülmesine ve kepeğe yol açmaktadır. Peki yağlı saçı olanlar ne yapmalıdırlar;

Öncelikle ilk işiniz güzel bir şampuan almak olsun. Marketlerde yağlı saçlar için özel şampuan markaları var ancak eğer imkanınız varsa aktarlardan veya bitkisel ürün satan mağazalardan yağlı saçlar için özel şampuan alabilirsiniz. Mesela ben sarımsak özlü tamamen bitkisel bir şampuan kullanıyorum. Bunun faydasını büyük ölçüde gördüm. Marketlerde satılan şampuanlar her ne kadar saçtaki yağları engellese de, sonuç olarak o şampuanların içerisinde kimyasal maddeler olduğundan şüpheniz yoktur.


-------- Sponsorlu --------

Oturup mantıklı düşününce saçıma neden kimyasalları temas ettireyim ki, sorusunu kendinize sormanız gerekir. O yüzden mümkün olduğunca bitkisel, doğal, içerisinde kimyasalların olmadığı şampuanları alalım ve saçımıza uygulayalım. En fazla 2 hafta içerisinde büyük şekilde etkisini hissedeceksiniz.

Ayrıca diğer bir husus saçınızı çok sık yıkamayın. Yağlı saç sahiplerinin saçını 2 günde bir yıkaması ideal olandır. Çünkü sürekli olarak her gün yıkamanız durumunda saçın yağ dengesi değişecektir ve sürekli yıkanmak isteyecektir. Git gide bu vakit kısalacaktır. İlerleyen süreçte yıkamamanız durumunda saç dökülmeleri başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir