Saç Dökülmesini Azaltmanın Yolları

Saç Dökülmesini Azaltabilirsiniz..

Saç dökülmeleri genellikle tükettiğiniz besinlere dayalı olarak yaşanmaktadır. Bunun haricinde saç bakımınız ile ilgili eksiklikler ve kullandığınız şampuanlar büyük ölçüde etkilemektedir.

Saçlarımızı düzenli olarak yıkamadığımız zamanlarda yağlanması kaçınılmaz olacaktır. Yağlanan saçınızı yıkarken fark edeceksiniz ki, saçlarınız ellerinize yapışıp kalacak ve büyük ölçüde dökülecektir. Bu sebeple saç tipinize göre saçınızı gün aşırı yıkayınız ve yıkama sonucunda iyice durulayarak kurutunuz.

Bunun haricinde kullandığınız şampuanı iyice araştırınız. İçerisinde bulunan PH değerini kontrol ediniz. Bitkisel doğal şampuanları kullanmak kesin çözümdür.

Saçları uygun olmayan tarak ve fırçalarla gelişi güzel taramak, kuru saçı zorla açmaya çalışmak saçın yıpranıp kolayca kırılmasına neden oluyor. Doğal kıllı fırçalarla, saçı ıslakken taramak yapılabilecek en doğru hareket. Çok karışık saçları tararken çeşitli kozmetik ürünlerden faydalanmak ise oldukça işe yarıyor.


-------- Sponsorlu --------

Sağlıklı saçlara sahip olmak için öncelikle bakır, çinko ve protein ağırlıklı beslenmek gerekiyor. Demir eksikliği saç dökülmesinin en belirgin nedenlerin biri olarak kabul ediliyor.

Koyu yeşil yapraklı sebzeler, kırmızı et, pekmez gibi demir içeren gıdaları yeterli miktarda tüketmek önem taşıyor. Şok diyetler saçların bir anda dökülmesine neden oluyor. Bu nedenle sağlığı tehdit edecek şok diyetlerden kaçınılmalı.

SAÇ DÖKÜLMESİNE ARGAN YAĞI

Argan yağı, içerisinde barındırdığı Omega 9, Omega 6, Steroller, felurik asit, E vitamini ve güçlü antioksidanlar sayesinde güzellik sektöründe sıklıkla kullanılıyor. Argan ağacının meyvesinden elde edilen Argan yağı, saç derisini ve saçı nemlendirerek kuru saçlardan kaynaklanan şikayetleri engelliyor.

Saç diplerini besleyip, saçı onarıyor. Böylelikle saçların kolay kırılmasını önleyip daha canlı ve gür görünmesini sağlıyor.4

Bıttım Sabunu

Saç dostu olan bıttım sabunu saç köklerini besleyip, kırılma ve dökülmelerin önüne geçiyor. Yabani fıstık olan bıttım ve menengiç yağından yapılan bıttım sabunu aynı zamanda antiseptik özelliğinden dolayı saç diplerindeki bakteri oluşumunu da önlüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir