Kepekten Kurtulmak İçin Doğal ve Basit Formüller

Saçta kepek olması hem sizi hem de çevrenizdekileri şiddetli bir şekilde rahatsız edecektir. Hem görünüş olarak hem de sağlık olarak bu kepekleri gidermemiz gerekmektedir. Aslında kepek baş edebileceğimiz en kolay problemler arasında bulunuyor.

Kepek hiç bir zaman kendi kendine çıkmaz. Bizlerin hataları, eksiklikleri ve  ihmallerimiz yüzünden başımızda kepek oluşur. Şimdi sizlere kepeklerinizi gidermenizin püf noktalarını anlatacağım;

1- Öncelikle doğru şampuan seçimi yapıp yapmadığınızdan emin olmalısınız. Üzerinde kepeğe karşı etkili yazan her şampuan sizi kepekten kurtarmaz. Belki daha fazla kepek çıkmasına bile sebep olur. O yüzden doğru şampuanı tercih edin. İmkanınız varsa aktarlarda doğal  bitkisel şampuanlar satılıyor. Onlardan da kullanırsanız kesin çözüm olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

2- Saçınızı yıkadıktan sonra bol su ile durulayın. Saçta sabun şampuan kalırsa, bu kesinlikle kepeğe dönüşecektir.

3- Saçınızı yıkadıktan sonra mutlaka kurulayın. Islak kalmasın. Kendi kendine kurumasın.

Bu temel yapmanız gerekenler dışında ısırgan otunun da saç için faydalarını duymuştum. Uygulamak isteyenler için alternatif olarak onu da belirtiyorum;

Isırgan otunun kanserden, romatizmaya, böbrek sorunlarından, ergenlik sivilcelerine kadar uzanan bir yelpazeye sahip olan bu otun, cildi sıkılaştırmada tonik, saçların güçlenmesi, yeniden çıkması ve dökülmemesi üzerine de saç bakım ürünü olarak kullanılır. Kepek için uygulamada ise bir litre suya beş poşet ısırgan otu çayını koyup 15-20 dakika demlendirdikten sonra ılıklaştığında durulama suyu olarak saçlara uygulanması öneriliyor.

Bu da değerli Bilgi Doktoru Okurlarının bilgi hazinesinde yer edinsin istedim. Sağlıcakla Kalın….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir