Yağ Yakan Kahve Tarifi

Kahve, Süt ve Tarçın ile Yapılan Zayıflatıcı Bir Tarif

Zayıflamaya yardımcı kahve, yağ yakan besinler grubundaki 3 temel malzemeden oluşuyor: Süt, tarçın ve kahve. İşte bu 3 besinle hazırlanan kahve tarifine geçmeden önce yararlarına bir göz atalım

Kahve iştah kesmeye yardımcı olur, abur cubur ya da aşırı yeme isteğini keser. İdrar söktürücü olan kahve bol su ile beraber tüketildiğinde vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Vücutta yağ yakımı için 3 temel şart bulunur. Kan şekeri dengesi, yeterli miktarda protein almak, yeterli miktarda kalsiyum almak… İşte, süt hem bu şartları yerine getiriyor hem de kişinin sağlıkla zayıflamasını sağlıyor. Tarçın ise hem kan şekerini dengeler hem de kişinin tatlı, fazla yeme isteğini engeller.

Yağ yakan zayıflatan kahve nasıl yapılır?

Malzeme Listesi:

– 1 su bardağı süt
– 1 adet çubuk tarçın
– 1 tatlı kaşığı gold ya da klasik kahve

Yapılışı:

Yağ yakıcı kahve için kullanacağınız sütü kesinlikle geceden hazırlamayı unutmayın. Geceden sütü ve çubuk tarçını ufak bir tencereye alıp kısık ateşte kaynatın. Bunu yapmanızın amacı, tarçının özlerini iyice süte bırakmasını sağlamaktır. Süt, bir taşım kaynamasının ardından ocaktan alın ve sabaha kadar içinde tarçını da bırakıp bekletin.


-------- Sponsorlu --------

Yağ yakan kahvenizi içmek için en en uygun saat akşamüstü 4 ya da 5 saatleridir. Çünkü bu saatlerde enerji düşer ve kişi akşam yemeğinde fazla miktarda yemek ister. İşte, hem bunu engellemek hem de yağ yakımına katkı için saat 4 ya da 5 gibi kahvenizi için. Kahveyi ise, geceden hazırladığınız tarçınlı sütü tekrar ısıtıp 1 tatlı kaşığı kahve ilave edip karıştırarak yapın.

Nelere Dikkat Etmeliyiz;

– Kahvenin yanında kesinlikle 2 büyük bardak su içmelisiniz ki yakılan yağlar ter ya da idrar yoluyla dışarı atılsın.

– Bu kahveyi asla ikisi, üçü bir arada kahvelerle yapmayın; onlar gerçek kahve değil kimyasal karışımlardır. Gold, klasik ya da filtre kullanabilirsiniz. Kahvenin vücutta etki gösterebilmesi için en az 1 hafta düzenli kullanmalısınız, 2 gün içip bırakmak bir işe yaramaz.

– Çubuk tarçın kullanım bakımından oldukça rahat ancak eğer evinizde yoksa, 1 çay kaşığı toz tarçınla da sütü kaynatabilirsiniz.

3 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir