Uykudan Önce Yapılan Bu 3 Hareket Bacaklarınızı İncecik Yapıyor

Çoğu zaman yaptığımız egzersizlerin sonucu bizleri tatmin etmiyor ve boşa çaba harcadığımızı düşünüyoruz. Çevremizde muhakkak spor ve beslenme düzenini hiçbir koşulda aksatmayan insanlar vardır. Bir kısmımız da televizyon ya da bilgisayar başında vakit geçirmekteyiz.

Sizlere vereceğimiz birkaç önemli bilgi ve egzersizle bölgesel olarak fazlalıklarınızdan evinizde rahatınızdan ödün vermeden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Evinizdeki rahatınızdan ödün vermeden yapabileceğiniz birbirinden farklı egzersizi sizlerle başka bir içerikte sizlerle paylaşmıştık. İçeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Bacak bölgemizin özel bir ilgiyi hak ettiğini fakat çoğunlukla da ihmal edildiğini biliyoruz. Bacaklarımız vücudumuzun sahip olduğu ağırlığı taşımanın dışında gün içerisinde yaptığımız tüm hareketleri desteklemektedir. Bu nedenle bacaklarımızın sağlığı bizler için oldukça önemlidir.

Ayrıca bacak egzersizlerinin vücudumuzun toplam yağ oranını da azalttığı bilinmektedir. Sizlerin evde rahatlıkla uygulayabileceğini düşündüğümüz egzersizlere göz atın!

Bacak Hareketleri


Karın ve üst bacak bölgenizdeki kasların gelişimi açısından bacaklarınızın yukarı yönde hareketi oldukça önemlidir. Metabolizmanızın daha hızlı çalıştığını ve zaman geçtikçe de daha dengeli bir vücuda sahip olduğunuzu hissedeceksiniz.

Egzersizi basitçe anlatalım: ayakta pozisyon alındıktan sonra ayaklarımızı omuz genişliğinde açıyoruz. Daha sonra bir bacağımızı göğsümüze doğru kaldırabildiğimiz kadar kaldırıp, yorulduğumuz takdirde bacak değiştiriyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli şey bacağın yukarı yönlü hareketinde dengede kalabilmek ve sırtımızın düz kalabilmesini sağlamak.


-------- Sponsorlu --------

Egzersiz sizin için daha yapılabilir bir hale geldiğinde daha zorlayıcı hareketlere geçebilirsiniz.

Çökme (Squat)


Çökme hareketleri bir egzersizin en önemli parçalarıdır. Buradan etkili bir sonuç alamamanız oldukça zor bir ihtimaldir. Yapmanız gereken başlangıçta kalçanızı diz seviyesine indirmektir. Başlangıçta kolay olmayacağı aşikâr. Fakat sonucu düşünürsek tüm zorlanmalarınıza değeceğini bilmenizi istiyoruz.

Yapacağınız bu egzersiz kalça kaslarınızı harekete geçirecek ve vücudunuzun alt bölgesinin daha esnek olmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kıyafetlerinizin üzerinize daha iyi oturacağını ve duruşunuzun düzeleceğini bilmenizde yarar var.

Çökme hareketi sırasında ayaklarımızın omuz genişliğinde açık olmasına dikkat edin. Egzersize ayakta durarak başlıyor ve belimizi bükmeden düz bir sırt ile diz seviyesine kadar çöküyoruz ve tekrar kalkıyoruz.

Pergel Hareketi


Birbirinden farklı kaslarımızı kullandığımız bu egzersiz vücudumuzu oldukça güçlendirecektir. Bu egzersiz zor görünmüyor olabilir fakat yanlış bir hareketinizde kolayca sakatlanmanıza neden olabilir. Bu nedenle bir tarafınızın yere değdiğinden emin olun.

Burada önemli olan alt vücudunuzun yere değiyor olması. Vücudunuzu düz bir şekilde tuttuğunuzdan emin olun ve bacağınızı 45 derece kaldırıp yavaşça indirin. Yorulduğunuzu hissettiğinizde bacak değiştirin.

Bacaklarınızın formda olmasını istiyorsanız, yan tarafınıza doğru pergel pozisyonundaki gibi yatın ve üstte kalan ayağınızı ya da dizinizi önünüze getirin. Yorulduğunuzu hissettiğinizde bacak değiştirin. Bu hareketleri oldukça dikkatli yapmanız gerektiğini unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir