Uyandığında Kızının Hareket Edemediğini Gören Anne Gerçeği Saçını Tarayınca Anladı

ABD’nin Oregon eyaletinde yaşayan Amanda Lewis, bir gün kızının ayakta duramadığını fark etti. Kızını vakit kaybetmeden hastaneye götürdü.

Hastaneye gittiği zaman yaptığının ne kadar doğru olduğunu anladı. Çünkü kızı kene felci geçiriyormuş

Anne ebeveynleri uyaran bir yazı yazdı. Bizler de sizinle paylaşıyoruz.

” Geçen gece kızım aniden ilginç davranmaya başladı. Banyosunu yaptırdıktan sonra ayakta durmakta zorlandığını fark ettim. Kızımı yatağına yatırdım ve gece yanına gittiğim zaman gergin olduğunu fark ettim.

Sabah kızımın yatağından kalkamadığını fark ettim. Ayağa kalkamıyor olmasının yanı sıra eklemlerini de hareket ettiremiyordu. Videoya çekip aile hekimimize gönderdim. Aile hekimi bir süre geri dönmeyince direkt hastaneye götürmeye karar verdim.

Muayene sırası bize geldi ve doktor kontrol için kızımı çağırdı. Kızımın saçını taradılar ve saçlarının arasındaki keneleri fark ettiler. Doktor 15 sene içerisinde 8 tane daha böyle çocukla karşılaştığını belirtti.


-------- Sponsorlu --------

Kızımın kısmi felç geçirmesinin keneler olduğunu söyledi. Aynı olayı köpekler de yaşıyormuş. Hatta olay köpeklerin ölümüyle sonuçlanabiliyormuş. Eğer kızımı zamanında acile götürmeseydim her şey için çok geç olabilirdi.

Kenelerle hiç ummadığımız zamanda ve hiç beklenmedik bölgelerde karşılaşabiliriz. Keneyi kızımın saçında fark edememek beni suçlu hissettirdi. Fakat böyle bir olayı daha önce yaşamadığım için tahmin edemedim.

Hala acilde bekliyoruz. Keneleri çıkarabildiler. Bir kaç saat içerisinde kızımın kendine geleceğini söylediler. Şu an çizgi film izleyerek patlamış mısır yiyor.

Taburcu edilmeden önce belirli bir süre gözlem altında tutulmasını istiyor doktor.

Kızımın videosunun bu kadar hızlı yayılacağını tahmin etmemiştim. İyi dileklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Kızımın kendine gelmesini bir gün sürdü. Şu an tek problem kafasının sürekli kaşınması.

Kenelerin felce sebep olmasının nedeni tükürük bezlerinden çıkardıkları nörotropik zehir. Kontrol altına alınmadıkları zaman ölüme sebebiyet verebilirler. Özellike köpek, kedi, kuzu ve insanlarda adale zayıflığından kaynaklı bacaklarda felç, solunum felci ve devamında ölüme neden olan bir hastalık. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir