Karpuz Peyniri Beraber Yemek Sandığımız Gibi Masum Değilmiş

Karpuz ve peynir ikilisi yaz mevsimlerinin vazgeçilmezidir. Karpuz ve peyniri çoğu yaz gününde serinlemek için tüketiriz. Fakat tehlike burada başlıyor. Peynir ve karpuz göründüğü kadar masum değil.

Diyet yapan çoğu insan yaz mevsimlerinde peynir ve karpuz ikilisini hafif olduğu için bol miktarda tüketir. Diyetisyen Aysun Yurdakul’a göre ise bu ikili fazla kiloya sebep oluyor. Ve devamını ekliyor…

“Bu ikili çok fazla tüketildiği zaman kilo almaya sebep olabilir. Eğer karpuzun yanında tükettiğiniz peynir tuzlu ve oldukça yağlı ise ve bunun üzerine siz de normalden fazla karpuz tüketirseniz bir diyet faciasına yol açabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Su oranı yüksek olan karpuz, serinletme etkisi nedeniyle yazın en çok tercih edilen meyvedir. Diyet yapıyorsanız karpuz ve peynir ikilisini ara öğün olarak tüketmelisiniz. Böylelikle diyetinize yararı olur.

Akşam tükettiğimiz meyvelerin kalori miktarının yüksek olduğunu unutmamalıyız. Diyet yaptığımız zaman çok şekerli meyve tüketmemeliyiz çünkü kan şekerinin yükselmesine sebep olabilir.”

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir