Unutkanlık İçin Zerdeçal

Kahvaltılarınızda sadece 1 gram kadar zerdaçal yemenin hafızayı önemli ölçüde güçlendirdiği tespit edildi.

Zerdaçalın hafızayı güçlendirmesi ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Hafıza Güçlendirme İçin Zerdeçal Kullanımı

Tayvan’da yapılan bir araştırmada, kahvaltıda 1 gram kadar zerdaçal yemenin diyabetin ilk evresinde ve bilimsel becerilerinde azalma ihtimali bulunan bireylerin hafızasını kuvvetlendirdiğini belirledi.

Diyabet teşhisi koyulan 60 yaşın üstündeki bayan ve erkeklerin katıldığı çalışmada, bilim adamları zerdaçalın hafızaya etkilerini kontrol etti.

Katılımcılar kahvaltı öncesinde ve saatler ardından hafıza testine tabi oldular. Kahvaltıda 1 gram zerdeçal yiyen katılımcılar testlerde çok daha başarılı sonuç elde etti.


-------- Sponsorlu --------

Yapılan bu araştırmanın neticesi ayrıca, “Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition” isimli dergide yayımlandı.

Beynin Gelişimi İçin Zerdeçal

Bundan evvelki çalışmalar, orta yaşlı diyabet hastası olan bireylerin beyin hacmi kaybına daha meyilli olduğunu, bunun neticesinde de hafıza ve düşünme becerilerini kaybetme riski taşıdıklarını meydana çıkarmıştı.

Hafıza güçlendirme teknikleri arasına yeni eklenen şifalı zerdeçal kullanımı ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

1 YORUM

  1. Pingback: Unutkanlık için Havuç Suyu Kürü » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir