Temiz Havanın İnsan Sağlığı Bakımından Önemi Nedir?

Sağlıklı hayat için hava en önemli ve vazgeçilmez bir etkendir. Hava insanoğlu için en gerekli ve en vazgeçilmez olanıdır, bedenimiz ona muhtaçtır. Hava latif ve göze görülmez bir madde olup, nefes için ona gereksinim vardır.İnsan nefes almadan bir an bile duramaz. Bütün varlığımızı kuşatan havanın kalitesi de sağlığımız açısından oldukça önemlidir.

Vücuda solunum yoluyla alınan hava, bedenin her yerine ulaşır; görevlerini yaparak içeriden yine solunum yoluyla dışarıya atılır.

İnsan vücuduna yaşam veren ruhun ana maddesi havadır. Bu nedenle nefes alırken içimize aldığımız hava ne kadar kaliteli olursa ruha da o kadar rahatlık verir.


-------- Sponsorlu --------

Kaliteli Hava Ömrü Uzatır

Eski tıp kaynaklarında “Taze hava ömrümüzün mayası gibidir, bu nedenle hava çok gerekmektedir.” diye bahsedilen taze havanın iyi özelliklere sahip olması gerektiği ve bu özelliklerin olmadığı taktirde nasıl düzeltilmesi gerektiğini de bildirdiler.

Kaliteli Havanın İnsanoğlu için önemi ile ilgili görüş ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir