Tasarruflu Ampullerin Bu Zararları Teyit Edilerek Kanıtlandı

Evlerimizdeki ampulleri daha az fatura ödeyebilmek ve enerji tasarrufu sağlayabilmek için tasarruflu ampuller için değiştiriyoruz. Fakat bilmediğimiz şey şu; bu tasarruflu ampuller sağlığımızı tehdit ediyor.

Tasarruflu ampulünüz olur da kırılırsa, kırılan ampulü hemen kendinizden ve evinizden uzaklaştırın. Kırılan ampulün içerisindeki gaz formundaki cıva oldukça ciddi sağlık sorunlarına ve zehirlenmeye bile yol açabilir. Bilginin doğrulunu buradan teyit edebilirsiniz.

Cıva gazını soluduğunuz tekdirde;

Baş dönmesi

Halsizlik

Baş ağrısı


-------- Sponsorlu --------

Migren

Nöbet

Odaklanma problemi

Gibi sıkıntılarla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek.

Bunun yanı sıra bağışıklık sisteminizin güçsüzleşmesine, daha çabuk hastalanmanıza, böbrek, beyin, karaciğer ve üreme sisteminizi olumsu etkiler.

Uzun süre cıvaya maruz kaldığınız takdirde; hafıza kaybı, uykusuzluk ve hatta Alzheimer’s hastalığının başlangıcına bile varacak problemlere neden olur.

Kırılan tasarruflu ampulünüzü temizlerken; bulunduğunuz ortamı muhakkak havalandırın ve içeride başka kişiler olmasın. Kırılan ve etrafa yayılan tüm parçaları yapışkan bir bant yardımıyla temizleyin. Süpürge makinesi çalıştırmayın! Kırıldıktan sonraki iki üç saat boyunca oda içerisinde herhangi bir klima, hava değiştirici kullanmamalısınız.

TEYİT İÇİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir