Suya Kahve Koyup Saçınıza Sürün

İki yemek kaşığı kahveyi ile bir bardak suyu karıştırıp saçınıza sürün ve farkı gözlerinizle görün!

Saçlarımızın ne kadar önemli olduğu aşikar. Hem kadınlar hem de erkekler saç bakımına oldukça dikkat eder ve saçlarının her zaman parlak, güzel görünmesini isterler. Kimsenin cansız ve sağlıksız bir saç isteyeceğini sanmıyorum.

Saçımızın rengiyle zaman zaman oynarız. Ya renginden sıkılmışızdır ya da saçlarımız beyazlaşmaya başlamıştır ve beyazlardan kurtulmak isteriz.

Saç boyalarının içerdiği kimyasallardan herkesin haberi var. Kimi zaman boyama sıklığını azaltmaya çalışsak bile boyadığımız zaman vücudumuza temas eden kimyasallar sağlımızı tehlikeye atar. Bu sorundan kurtulmak için son zamanlarda doğal boyalardan bahsedildiğini duymuşsunuzdur.

Peki kahve ile saçınızı boyayabileceğiniz mümkünse?
Yöntemi deneyenler beyazlardan kurtulmak için etkili bir yol olmadığını söylüyor. Deneyenlerden bazıları ise birkaç boyamadan sonra beyazları etkilediğini söylüyor.

-Kahve ile saçlarını boyamak isteyenler için tarif-
Gerekli Malzemeler :
*Filtre kahve, espresso veya çifte kavrulmuş bir Türk kahvesi
*Lavanta Yağı (dilerseniz)
*Havlu
*Saç kremi


-------- Sponsorlu --------

Şimdi gelelim yapılışına;

-Öncelikle kahve yapar gibi başlıyoruz. Bir su bardağı suyun içerisine iki yemek kaşığı kahve ekleyin ve kahveyi hazırlayın.
-Kahve olduktan sonra ocaktan alın ve soğuması için bekleyin.
-Tıpkı boya yapar gibi bir havluyu boynunuza yerleştirin.
-Soğuyan kahvenin suyunu ayırın ve suyun içine 3 yemek kaşığı saç kremi ekleyin. Tercihen lavanta yağından birkaç damla ekleyebilirsiniz.
-Elde ettiğiniz karışımı iyice karıştırın ve masaj hareketleriyle saçınıza uygulayın. Saçınızı bir tarak ya da fırça yardımıyla tarayıp boyanın eşit dağıldığından emin olun.
-Boyayı saçınızda 1 saat boyunca bekletin.
-Bir saatin sonunda saçlarınızı yıkayın. Asla şampuan kullanmayın. Yalnızca kahvenin saçınızdan akması için su ile durulama yapın.
-Saçlarınızı kurutun ve işte hazırsınız! Üçüncü günün sonunda saçınızı şampuanla yıkayabilirsiniz.

Bu yöntemi kumral renkli saçlara uygularsanız daha etkili sonuçlar alırsınız.

Kahve ile başka neler yapılabilir?

Kahveyi bir poşetin içerisine alın ve hava sirkülasyonunun olduğu bir yere yerleştirin. Böylelikle odanızı güzel bir koku sarar.

Bir kabın içerisine kahve koyun ve buzdolabına yerleştirin. Böylelikle buzdolabınızda oluşabilecek kokuların önüne geçersiniz.

Kokuları ayırt etmemize de katkı sağlayan kahveyi kokladıktan sonra parfüm seçimi yaparsanız rahat edersiniz.

Sivrisinekler kahve dumanından nefret eder. Bu nedenle bir kabın içerisinde kahveyi yakın ve o tüm sivrisinekler o bölgeden uzaklaşsın.

Karıncalardan kurtulmak için; karıncaları gördüğünüz yerlere kahve koyun ve karıncalardan kurtulun.

Kahvenin güçlü bir antioksidan olduğu bilinir. Bu özelliğinden de cilt bakımında yararlanmak için; türk kahvesi telvesini macun kıvamına gelene kadar süt ekleyerek karıştırın. Bu macunu akneli bölgelere sürün ve 20 dakika bekletip yıkayın. Düzenli kullanılması durumunda farkı göreceksiniz!

Bu bilgileri başkalarıyla da paylaşın! Denediğiniz yöntemleri ise yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir