Sizi Bahar Alerjisinden Kurtaran Doğal Çözümler

Doğada çaresinin bulunmadığı çok az alerji türü vardır. Sizleri yoracak, zihninizi bulandıracak ve bağışıklık sisteminizi etkileyecek ilaçlar yerine doğanın sizleri tedavi etmesine izin vermelisiniz.

Papatya

Birçok alerji gözlerin kurumasına ve kaşınmasına neden olur. Sıcak papatya çayı içerek ya da poşetini gözlerinize koyarak tüm bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

Isırgan Otu

Alerjinizin sizleri zorladığı ve kaşınan gözlere, hapşırığa yol açtığı zamanlarda yapmanız gereken ısırgan otu çayını içmek.

Nane

Alerjiniz solunum yollarınızı da etkiliyor ise çözümü nane çayı. Nane çayını içtikten hemen sonra daha kolay nefes almaya başladığınızı göreceksiniz.


-------- Sponsorlu --------

Kekik

Solunum yollarından kaynaklanan alerjilerin en güzel çözümü kekik çayıdır. Nefes yollarınızı rahatlatarak daha kolay nefes alıp vermenizi sağlayacaktır.

Bal

Karşılaştığınız öksürük ve iltihaplanma problemlerinin en kolay ve tatlı çözümü baldır. Tükettiğiniz bitki çaylarından herhangi birine bal kattığınız takdirde tüm problemleriniz ortadan kalkacaktır.

Zencefil

Alerjinin neden olduğu belirtileri ortadan kaldırabilmek ve solunum yollarınızı rahatlatabilmek için zencefil kullanın. Suyun içerisine bir miktar zencefil katarak kaynatın ardından içme sıcaklığınızı kendinize göre ayarlayıp için. Dilerseniz içerisine bal da katabilirsiniz. Alerjinizin sizi her zora soktuğu durumda bu çayı tüketerek rahatlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir