Mide Sorunlarının Hepsini Çözen Bitki

Evet doğru tahmin! Önereceğimiz bitki nilüfer. Asyalı insanların oldukça uzun bir süredir kullandığı ve suyun altında da büyüyebilen bu bitki, deniz kestanesinin tadını andırıyor.

Eğer mide problemleriniz varsa ve kanser riskinizin azalmasını istiyorsanız bu bitkiyi tüketmeniz işinize yarayabilir.

Nilüfer oldukça yaygın bir şekilde Çin geleneksel tıp alanında kullanılır. Menstüral döngü dönemlerinde yaşanan sıkıntılardan, iç organ kanamaları, bağırsak problemleri, akciğer rahatsızlıklarına kadar oldukça geniş bir alanda kullanılıyor.

Sizlere fizikse yararından ziyade mental olarak da iyi gelecek. Zihninizin rahatladığını, stres seviyenizi azalttığını hissedeceksiniz. Ve hatta sinüzüti de komple tedavi ettiği söyleniyor.


-------- Sponsorlu --------

Nilüferi nasıl seçmeliyiz?

Nilüfer bitkisinin tamamı tüketilebileceği gibi en yararlı kısmının kökü olduğu bilinmektedir. Bu nedenle kökünü satın aldığınız zaman yumuşak bölgelerin olmamasına, dışının sert iç kısmının ise sulu halde olmasına dikkat etmelisiniz.

Kökü tüketmeden önce, kök sonu bölgesini kesin ve deriyi ayırın. Uzunlamasına olacak şekilde ince ince doğrayın ardından suyunu çıkartın.

Temizliğinin özenli yapıldığına dikkat edin. Aksi takdirde içerisindeki kanallar kirli kalacak.

Sizlerde uyguladığınız tedavi yöntemlerini bizlerle yorumlarda paylaşın! Denedikten sonra işe yarayıp yaramadığının haberini de bekliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir