Sindirim Rahatsızlıklarını İyileştiren Tuz

İngiliz tuzunun magnezyum içeriğinin zengin olması, temizlik için kullanılması, cilt bakımında harikalar yaratması ve hatta bahçe bakımında bile faydalı olması evlerimizde kullandığımız sofra tuzundan farklı olduğunu gösteriyor. Sizlerle bu içerikte İngiliz tuzunun faydalarını paylaşacağız.

Stresi azaltarak vücudunuzun rahatlamasını sağlar

Magnezyumun deriden emilebiliyor oluşu hücrelerinizin elektrolit dengesini kazanmasında etkilidir. Ağrılarınızı azaltır, kas kasılmalarınızı sonlandırır ve morlukları geçirir. İki bardak İngiliz tuzunu banyo suyunuza eklerseniz sonuç sizi çok mutlu edecek.

Sindirim sorunlarınızı ortadan kaldırır

Uzun bir süredir kabızlık yaşıyorsanız, karın ağrılarınız geçmek bilmiyorsa İngiliz tuzu derdinizi çözmek için bire bir. İngiliz tuzu, bağırsaktaki su miktarını arttırıp kasların rahatlamasına ve kabız probleminin çözülmesine olanak verir. Yapmanız gereken şey çok basit; bir çay kaşığı İngiliz tuzuyla bir bardak limonlu suyu karıştırıp içmek (limon miktarının az olmasına dikkat edin).

Saçlarınızı güçlendirerek yeni saç köklerinin oluşumunu sağlar

Saçlarınıza bir türlü şekil veremiyor ya da saçlarınızla uğraşmak çok vaktinizi alıyorsa; aradığınız şey İngiliz tuzu. İçeriğindeki magnezyum saçlarınızı güçlendirmekle kalmaz, saçlarınızın hacim kazanmasına ve yeni saç köklerinin oluşmasına olanak verir.

Saçlarınızı boyuyorsanız eğer, İngiliz tuzunun saçınızdaki boyayı akıtması muhtemel. Bu nedenle kuaförünüze danışarak kullanmanız faydalı olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Cilt sorunlarınızı tedavi eder ve ölü deriden kurtulmanızı sağlar

Cildinizdeki ölü deriyi temizlemek için kullandığınız yöntemleri bir kenara bırakın. İngiliz tuzunu kullandığınız duş jeliniz ile banyo lifinize ekleyip, kese yapmadan da ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Siyah noktalar, sivilceler ve yaralar da iyileşecek.

İnsülin seviyesini düzenler
İdrar söktürücü ilaçlar yüzünden şeker hastaları çok fazla magnezyum kaybeder. Magnezyum desteği alınmadığı takdirde farklı sorunlarla karşılaşılabilir. Haftada bir veya iki defa banyoda kullanımını yukarıda tarif ettiğimiz şekilde kullanırsanız herhangi bir sorun çıkmayacaktır.

İngiliz tuzunun kullanım alanları yukarıdakilerle bitmiyor tabii. Bakalım başka nerelerde kullanılıyor;

Toprağınızı beslediği için ürünlerinizin daha verimli olmasını sağlar.

Çamaşır makineniz tıkandıysa eğer, deterjan gözüne ekleyerek kısa programda çalıştırın. Tüm tıkanıklığın geçtiğini göreceksiniz.

Böcek problemini yaşam alanlarınızda yaşıyorsanız, yoğunluklu görüldükleri yerlere İngiliz tuzunu dökerek kaybolmalarını sağlayabilirsiniz.

Fayansların aralarını temizlemek için kullandığınız temizlik malzemesine az miktarda İngiliz tuzu ekleyin ve fayans aralarının üzerine döküp bekletin. Bembeyaz olduklarını göreceksiniz.

Arabanızı buz yüzünden çalıştıramıyorsanız, biraz İngiliz tuzunu serpin ve olacakları seyredin.

Ayakkabı kokunuz sizi rahatsız ediyorsa içlerine geceden İngiliz tuzu serpin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir