Sigarayı Bırakmak İçin Fesleğen Yaprağı Kullanılması

Sigarayı bırakmak için fesleğen nasıl kullanılır, fesleğenin sigarayı bıraktırıcı özelliği ve sigara düşmanı olan fesleğen yaprağının faydaları ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

En Bomba Haber! Sigarayı Fesleğen İle Bırakmak…

Profesör Doktor Erkan Topuz, sigaraya elveda diye bilmenizin en kesin ve sağlam yolunun fesleğen yaprakları olduğunu açıkladı.

Kim günde 3 sefer ağzına dolu dolu fesleğen atarak çiğnerse, yutarsa veya tükürürse sigarayı bıraktırıyor.

Fesleğen kraliyet ilacıdır. Yani eski kralların hastalıkların tedavisinde kullandığı şifalı bir bitkidir.

Fesleğen sigarayı bıraktırmasının yanı sıra, ağız yaralarına ve kanser hastalarına çok iyi gelmektedir.

Fesleğeni olduğu gibi yapraklarını yiyebilirsiniz veya çiğneyebilirsiniz. Aynı zamanda yoğurt ile karıştırarak ve çayı yapılarak da tüketilebilmektedir.

Günde 3 farklı zamanlar içerisinde ağzınıza dolu dolu fesleğen yaprağını atarak çiğneyin. Dilerseniz yutabilirsiniz, dilerseniz tükürebilirsiniz. Bu size sigarayı bıraktıracaktır…

FESLEĞEN SİGARAYI NASIL BIRAKTIRIR?

Fesleğen yaprağı sigarayı bırakmak için en iyi yoldur. Günde üç kere fesleğen yaprağı çiğnemek yada yemek, sigarayı bırakmakta yardımcı olabilir. Bu da son günlerde fesleğen ile ilgili ki en önemli yaklaşımdır.

Fesleğen yıllardır bir kraliyet bitkisi olarak bilinirdi. Fesleğenin sivrisinek uzaklaştırıcı ve akciğer fonksiyonu artırmak gibi faydaları olduğu bilinirken, bu sefer de muazzam bir sağlık faydası öğrenildi.

Biliyoruz ki potasyum kalp ile beyin için yararlı, B 6 vitamini normal beyin ve sinir fonksiyonları için önemli, vitamin A ve C ve E bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.


-------- Sponsorlu --------

Niasin vücutta yağı işleme ve kolaylaştırmada yararlı, folik asit fethal sağlık oluşumu için gebelikte önemli ve kolon kanserinde yararlı, demir kansızlığı engellemede, fosfor kemik ve diş yapısında, bakır kemik ve bağ dokusunda, mangenez birçok enzimin işlemini tamamlamada yararlı. Tüm bunların dışında fesleğenin böcek tarafından ısırılan ısırık üstünde ağrı giderici özelliği bulunur.

FESLEĞENİN FAYDALARI

feslegenin-faydalari-nelerdir

Yine son günlerde stres için oldukça önemli bir yardımcıdır. Günlük 3 fincan fesleğen çayı içmek ve bunun arkasından duş almak stresi büyük oranda almaktadır. Ateş, soğuk algınlığı ve gripte yararlıdır.

Anti kanserde bir kanser düşmanıdır.

Nöropatilerde iyileşmeyi çabuklaştırır.
Ciğerlerde astım, bronşit, tüberküloz ve akciğer kanserinde düzeltici özelliği vardır.

Fesleğen, böbrek taşının büyümesine engel olduğu gibi ufak taşların düşmesinde de yararlıdır.

Fesleğen Yaprağını Faydaları ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

34 YORUM

  1. Pingback: Marul Yiyerek Sigarayı Bırakma » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir