Sarımsağın Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Sarmısağın Sağlığa Yararlarısarimsak-cayi-nasil-yapilir-limon

Sarımsak, İbrahim Saraçoğlu’nun sağlığa faydaları sebebiyle önem verdiği bir diğer sebze. Bu sebze, yumuşatıcı eritici, çözücü ve gaz giderici etkilere sahip. Özellikle çözücü etkisi onun vücuttaki zararlı etkileri gidermesini sağlıyor.

 

Pişmiş Sarımsak

Örneğin Saraçoğluna göre pişmiş sarımsak boğazı temizliyor ve kronik öksürüğe karşı fayda sağlıyor. Ayrıca yine çözücülük özelliği sayesinde boğaza yapışan kan pıhtılarını imha ediyor.

Sarımsak Ballı Su

Sarımsağın boğaza bir diğer faydası balgam sökücü olması. Saraç oğlu, iki dirhem dozda sarımsağın dövülüp ballı suyla birlikte içilmesinin balgamı dışarı atmayı sağladığını söylüyor.

Saraçoğlu’na göre, siroza da iyi gelen sarımsağın bağırsaklara faydası ise oldukça büyük. Bu sebze bağırsak kurtlarını atmasının yanı sıra bağırsakları da boşaltıyor ve temizliyor.

Sarımsak Tıp Açısından Önemi

Günümüz tıbbında sarımsağın sağlığa birçok faydası ortaya çık­mış durumda. Bunlardan en önemlisi ise bu sebzenin anti-enfeksiyon özellikler taşıması ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi. Bu sebze, içerdiği antiviral ve antibakterial özelliklerle tüm enfeksiyon­lara karşı koyabiliyor.

Sarımsak, kurt ve maya mantarı içeren enfeksiyon türlerine karşı da sava­şıyor. Bu sebze, akciğer ve boğazda meydana gelen rahatsızlıkların giderilmesinde oldukça faydalı bir besin olarak göze çarpıyor.


-------- Sponsorlu --------

Kansere Karşı Sarımsak

Son olarak, sarımsağın sağlı­ğa faydalan için söylenebilecek en önemli özelliği yeni yeni ortaya çıkmaya başlayan kansere karşı koruma etkisi.

Bilim adamları, olağanüstü anti-kanser özelliklerin nasıl mey­dana geldiğini araştırdıklarında ilginç bir gerçekle karşılaşmışlar.

Me­me, Kolon, Prostat Kanserine Sarmısak Faydaları

Araştırmayı yapan bilim adamları, sarımsağm, hidrojen sülfit de­nilen bir maddenin korunmasında sağladığı desteğin bu konuda aydınlatıcı olabileceğine inanıyorlar. Onlara göre sarımsağm; me­me, kolon, prostat kanseri gibi çok sayıdaki farklı kanser türüne karşı çok etkili olmasının sebebi, bu sebzenin hidrojen sülfit deni­len maddeyi koruma özelliğinde gizli.

İbrahim Saraçoğlu’nun temel bazı bitkilerle ilgili görüşleri haricinde diğer doğa ürünleriyle ilgili tespitleri de var elbette. Bunları ilerleyen makalelerimizde okurlarımızla paylaşacağız.

Bu konular da dikkatinizi çekebilir

SARIMSAK ÇAYI NASIL YAPILIR

sarimsak cayi nasil yapilir

 

3 YORUM

  1. Pingback: Ender Saraç Zayıflatan Sarımsak Çayı Tarifi Kilo Verme » Bilgi Doktoru

  2. Pingback: İbrahim Saraçoğlu Sivilceler için Maden Suyu Elma Sirkesi » Bilgi Doktoru

  3. Pingback: Saç için Sarımsak ve Zeytinyağı Etkisi — Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir