Sabahları Zeytin Çekirdeğini Yutmanın Faydaları

Çöpe attığınız zeytin çekirdeklerinin yararlarını biliyor musunuz?

“Hemeroid ameliyatı için gün almış beklerken günlerin bir an önce geçmesini ve bir an önce acılarımdan kurtulmak için her gün dua ediyordum.

Midemde gasrtrit, bağırsak tembelliğinden kaynaklanan kabızlık ve bunların sonucu olarak da hemeroid vardı. Bu rahatsızlıklarımın hepsi oldukça ciddi durumdaydı. Her yemekte boğazımda yanma ve oldukça ciddi sancılar yaşıyordum…

Dostlarımdan biriyle buluştuğum bir kahvaltı da beni çok zorlamıştı. Bunu fark eden arkadaşım neden zorlandığımı sorunca ona problemlerimden bahsettim ve o da bana zeytinin çekirdeklerini çıkarmadan yutmamı söyledi. Başta şaka yaptığını düşündüm fakat onun da çekirdekleri yediğini görünce şaka olmadığını anladım.

Ben de zeytini çekirdekleri ile yemeye başladım.

Uzun bir süredir kahvaltıda yaşadığım problemleri o gün yaşamadım. Kahvaltımı tamamladıktan yarım saat sonra midemden zeytinyağı kokusu geldiğini hissettim. Bunu fark ettikten sonra arkadaşımla durumu paylaştım ve zaten problemlerimin olduğunu bu yüzden bir sorun olup olmayacağını sordum. O da bana zeytinin çekirdeğini mide öz suyunun erittiğini ve geride kalan kısmın ise bağırsakları rahatlattığını söyledi.

Öncelikle bunca zamandır yaşadığım problemlerin geçmeyeceğini düşündüm fakat bir ihtimal zeytin çekirdeklerini yutmaya devam ettim.

İlk 15 gün yavaş yavaş midemdeki yanmaların geçtiğini ve gastritin hafiflediğini, hemeroidin yarattığı sıkıntıların da geçtiğini fark ettim. Gün geçtikçe zeytin çekirdeğini yemeye devam ettim ve gittikçe rahatladım.


-------- Sponsorlu --------

Süreç böyle ilerleyince ameliyatı iptal ettim ve hala zeytin çekirdeğini yutmaya devam ediyorum. Üç ayın sonunda cildimin daha parlak olduğunu ve problemlerimin geçtiğini hissedince oldukça mutlu oldum.

Çevremdeki insanlara 6 yıldır bu tarz hastalıklardan korunmak için zeytin çekirdeğini yutmalarını tavsiye ettim ve hepsi de sonucun olumlu olduğunu söyledi.

Zeytin çekirdeği adeta bir şifa kaynağı. Yan etkisini de yıllardır görmedim. Hatta migren ağrılarım bile geçti.

Yapmanız gereken tek şey yediğiniz tüm zeytinlerin çekirdeğini yutmak. Zeytinin çekirdeğini yutmalısınız; zeytini değil!”

1985 yılından beri bu konuyla ilgili yapılan araştırma sonuçarı gösteriyor ki:

Mide yanması problemi olan tüm insanlar zeytin çekirdeğini yuttuktan sonra rahatladıklarını ifade etmiş. Aynı zamanda sindirim sistemi problemlerinden de kurtulduklarını dile getirmişler. Hemeroid sıkıntısı çeken tüm bireylerin de bu yöntem sayesinde problemden kurtuldukları görülmüştür.

Zeytinyağını diğer yağlardan ayıran maddeler yoğunlukla zeytin çekirdeğinin içerisinde bulunur.

Herhangi bir zeytin çekirdeğinin iki ucuna hafifçe törpü yapıp içindeki oldukça yoğun kıvamlı yağı görebilirsiniz. Bu maddelerin konsantrasyonunun %80′lere vardığı bilinmektedir.

İnsan bedenine yararlarını özetlersek;

Gastrit gibi mide problemlerini rahatlattığı;
Bağırsak ve sindirim sistemlerini düzenlediği;
Hemoroit ve prostatı engellediği;
İç kısımda oluşabilecek kanserojen hücre tehlikesini binde bir civarına indirgediği bilinir.

DİKKAT!
Zeytin çekirdeklerini ögütülmenize ihtiyaç yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir