Okinawa Diyeti Sağlıklı Yaşam

Japonya Okinawa’da halk 100 yaşın üstüne kadar yaşayabiliyorlar. Amerikan diyetiyle karşılaştırıldığında, Okinawa’lıların balık, soya ve başka vejeterjan proteinler aldıkları görülmektedir.

Kansere Okinawa Diyeti

Yapılan araştırmalarda bazı balıklarda bulunan bir tür yağın kansere karşı koruduğu meydana çıkmış.

Japonya’da halk sağlıklı bir biçimde uzun seneler yaşıyorlar. Ancak Okinawa dünyada en uzun yaşayan insanların çoğunlukta olduğu bir yer. Bu insanlarda kanser ve kalp hastalıkları da çok seyrek görülüyor. Enteresan olan bu insanların ülkelerini terk ettiklerinde hayat sürelerinde azalma ve sağlıklarında sorunlar meydana geliyor.

Okinawa diyeti sebze, meyve, tahıl ve fasulyeden oluşmaktadır. Okinawa’lı bir insan günde 7 porsiyon sebze ve meyve tüketirken, bu Amerika’da yalnızca 4 porsiyonda sınırlı kalıyor.


-------- Sponsorlu --------

OKİNAVA DİYETİ NASIL YAPILIR VİDEOSU

Ayrıca Amerikalılar patates üstünde yoğunlaşıyorlar. Beslenme biçimlerine gelince, Amerika’da porsiyonlar fazla büyük ve bir çok defa açık büfe. Bu durumda kişiler gerektiğinden çok yemek yiyorlar.

Sağlıklı Yaşamak İçin Yasemin Bradley Okinawa Diyeti

Okinawa’da ise ‘hara hachi bu’ diye adlandırılan methotla yüzde 80 doyduğunuzda yemek yemeği bırakıyorsunuz. Bu konuda Yasemin Bradley in de diyet menüsü mevcuttur.

Okinawa’da kırmızı et yerine çok aşırı balık tüketimi söz konusu. Uzmanlar bu insanların bu kadar uzun hayatta kalmalarını da diyet biçimlerine bağlıyorlar. Ayrıca burada kişiler bir köşelerine çekilip oturmuyorlar. 100 yaşına geldiklerinde bile hala aktif olarak çalışıyorlar.

7 YORUM

  1. Pingback: Şeker Hastalığı için Yoğurt Faydaları | Bilgi Doktoru

  2. Pingback: İleal İnterpozisyon Ameliyatı | Bilgi Doktoru

  3. Pingback: Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Sırrı Tahıllar » Bilgi Doktoru

  4. Pingback: Sassy Suyu Nasıl Yapılır » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir