Lahana Turşusunun Akla Hayale Gelmeyen Faydaları

Lahana Turşusunun bu kadar faydalı olduğu kimsenin aklının ucundan geçmezdi

Lahana turşusu laktik asit kullanılarak işlenen bir lahana bazlı fermente besindir. Onun yüksek besin değeri zinde ve sağlıklı tutar. Lahana B, C, A ve K vitaminleri açısından zengindir aynı zamanda önemli miktarda lif de içerir. Fermente gıdalar , dünyada lahana turşusu ile bilinmeye başladı. Lahana turşusu lezzetinin yanısıra sağlık ve güzellik avantajları da bulunmaktadır.

Lahana turşusu her derde deva!

Kanserden birçok ölümcül hastalığa kadar âdete bir şifa kaynağı olan lahana turşusunun faydaları

Kalp ve damar hastalıkları riskini azaltır

Lahana, magnezyum ve potasyum mineralleri açısından oldukça zengindir. Bu mineraller kalp ve damar hastalıklarını önlemede büyük yarar sağlar. Bunun dışında sebzenin fermente olması kalp ve damarlarda yer alan kötü kolesterolü yok eder.

Sindirim sistemiyle alakalı hastalıkları engeller:

Bağırsak dostu olan laktik asit ve probiyotikler lahana turşusunda bol miktarda bulunur. Lahana turşusunun bol miktarda tüketilmesi sonucunda bağırsak kanseri ve mide kanseri gibi boşaltım sistemi ile alakalı hastalıkları engellemiş olursunuz.


-------- Sponsorlu --------

Kanserli hücrelerin gelişimini engeller:

Lahanada turşusunda bulunan, izotiosiyanatlar kanserli hücrelerin gelişimini engellemeye yardımcı olur. Aynı zamanda lahanada bulunan antioksidanlar, vücutta yer alan bakterilerle savaşır ve gelişimlerini kötü yönde etkiler.

Özellikle; meme kanseri, yumurtalık kanseri ve prostat kanseri gibi hormona duyarlı kanserlerin oluşmasını engellemede etkilidir.

Lahanın faydalarından verimli bir şekilde yararlanmak istiyorsanız belirli aralıklarla, düzenli olarak tüketmeniz gerekecektir.

Beyinin işlevlerini korur:

Lahanada B6 vitamini oldukça zengindir. Bu vitamin beyin fonksiyonlarını korur ve rbc oluşumunu sağlar.

Kas ağrılarını azaltır:

Lahana turşusunda ağrıyı hafifleten organik bileşenler vardır. Düzenli tüketildiği takdirde vücudunuzun herhangi bir yerinde ağrı oluşmasını engeller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir