Korse ile Düzgün bir Boyun Mümkün mü ?

Boyun sarkması son zamanlarda estetik konusunda gündeme gelen bir alan olmuştur.

Bu yazımızda siz değerli Bilgi Doktoru okurları için ileri derecede boyun sarkmalarında kullanılan korse tekniği hakkında bilgi verdik.

Boynun Güzel Görünmesi Nasıl Sağlanır

Boynun güzel görünmesini sağlayan en önemli yapı deri altında bulunan; köprücük kemiği ve göğüs dekoltesinden alt yüze kadar yelpaze biçiminde uzanan bir kas tabakasıdır. Gergin ve düzgün görünen bu kas tabakası bir korse gibi boynu sarar aynı zamanda deriyi gergin tutar. Kasın gevşemesi ve yer değiştirmesi ile boyunda uzunlamasına bantlar oluşmaya başlar bununla beraber çene altı sarkar, boyun derisi gevşer. Bu değişikler yüz alt bölgesini de etkiler ve aşağı doğru çekmeye başlamaktadır.

 

Korse ile boyun estetiği nasıl uygulanır?

Çene altında 3–4 mm lik teleskoplarla girilerek boyun kasına korse gibi biçim verilebilir ve silindirik boyun konturu yeniden sağlanabilir. İşlem sırasında boynun görüntüsü büyütülmüş bir biçimde fiber kablolar ile ekrana aktarılmakta ve detaylı bir biçimde boyun anatomisi görülebilmektedir. İşlem sırasında cadı çenesi olarak bilinen çene ucu sarkmaları da düzeltilebilir.


-------- Sponsorlu --------

 

Korse yöntemi hangi durumda tercih edilmelidir?

Korse yöntemi çene altı sarkmaları, boyun derisi gevşeklikleri, boyunda bulunan uzunlamasına bantlar için en uygun bir yöntemtir. Korse yöntemi yüz gençleştirme prosedürlerinin bir parçası olarak kullanılabildiği gibi, tek başına da kullanmak mümkün. Bu işlem sırasında boyundaki yağ fazlalıkları alınabilir.

Bazen durumlarda sarkan çene altı tükürük bezleri boyunda düzensizlik yaratabilir. Korse yöntemi sırasında sarkan tükürük bezleri toparlanabilir. Eğer gerekirse çene iskeleti implantlar ile güçlendirilir. Boyun çene açısı kapalı kişilerde, bu açıyı oluşturmak içinde gereken kas biçimlendirme ve askı prosedürleri bu yöntemte yapılabilir. Düzgün görünen ve gençleşmiş bir boyun üzerinde yüz gençleştirme daha iyi sonuç verecektir.

Korse yönteminde prosedür sonrası iyileşme hızlıdır.Korse yöntemi işlemi lokal anestezi altında yapılabilir. Görünür bir yara izi bırakmaz. İşlemde boyun derisi, oluşturulmuş boyun korsesi üzerinde hoş bir biçimde iyileşme gösterir.

İleri düzey boyun sarkmalarında da aynı yöntem kullanmak mümkün. Bu durumda fazla deri ense saç hattından elde edilir. Etki süresi ise 5–10 yıl devam eder.

Bu konuyla ilgili bilgi ve tecrübeleriniz sizde Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir