Karışık Bitki Çaylarıyla Kışın Hastalıklardan Korunun

Yeditepe Üniversitesi (YÜ) Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalının Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, uygun oranlarda karıştırılan bitki çaylarının hastalıklardan koruduğu ve bağışıklık sistemimizi etkili bir şekilde güçlendireceğini açıklıyor.

Kış mevsiminin karlı ve soğuk havaları, yeteri kadar havalandırılmayan kapalı ortamlar, kalabalık mekanlar ile buluşunca soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar da şüphesiz kaçınılmaz olmaktadır.

Ginseng-Koku-sifaliBöyle durumlarda devreye bağışıklık sistemimizi güçlendirecek, koruyucu ve engelleyici etkili bitki çayları girebiliyor. Prof. Dr. Erdem Yeşilada, metabolizmayı hızlandırmaktan sindirimi rahatlatmaya; karaciğeri güçlendirmekten iltihapları azaltmaya kadar birçok faydası olan bitkilerin bu mevsim için en uygun olduğunu dile getirdi.

Mayıs papatyası, karanfil, kişniş, tarçın, biberiye, yeni bahar, zerdeçöp, zencefil, kakule, frenk kimyon, karahindiba, turunç kabuğu, kekik, anason ve enginar yaprağı gibi bitklerin bu durumlarda doğal bir kalkan olduğunu aktaran Dr. Yeşilada, ideal oranlarda karıştırarak kullanıldığında bağışıklık sisteminin güçleneceğine ve bedenin hava şartlarına dayanıklı – dirençli olabileceğini vurguluyor.


-------- Sponsorlu --------

Toksinleri Atan ve Metabolizma Hızlandıran Karışık Bitki Çayı

Prof. Dr. Erdem Yeşilada’nın da altını çizerek şiddetle tavsiye ettiği, her hastalığa deva olan bitkilerinin yararları;

· Tarçın kabuğu ile kekik; kan şekeri oranını düzenler.

· Zencefil, zerdeçöp ve mayıs papatyası; vücuttaki iltihabı atmamızı sağlıyor.

sifali-bitkiler-resimleri· Yenibahar, kişniş, kakule, anason, frenk kimyonu, mayıs papatyası, zencefil, zerdeçöp; safra ile mide asidini çoğaltarak sindirimi rahatlatıyor.

· Karahindiba, biberiye, enginar yaprağı, zencefil ve zerdeçöp; karaciğeri güçlendiriyor.

· Turunç kabuğu ve biberiye; metabolizmayı hızlandırır.

· Tarçın kabuğu, biberiye yaprağı, zencefil, kekik, karanfil tomurcuğu; bakterilerin oluşmasını engelleyici etkisi vardır.

Bu bitkilerin en uygun miktarlarda bir araya getirildiği karışık bitki çayları vücudumuzda biriken toksinlerin atılmasına, metabolizmamızın hızlanmasına, mikroplara karşı bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir