Kabartma Tozunun Hayran Bırakan Kullanımı

Kabartma tozunun faydalarını oldukça kez duymuşsunuzdur. Sizlerle kabartma tozunun alternatif kullanım yöntemlerini paylaşacağız. Hadi başlayalım!

Mide Yanmasına Çözüm

Normalinden fazla yemek yerseniz ya da alışık olmadığınız besinleri tüketirseniz; midenizin rahatsız olduğunu sizler de fark edersiniz. Bir çay kaşığı kabartma tozunu alın ve bir bardak su ile karıştırın. Ardından için. Mide yanmanızın geçtiğini göreceksiniz.

Vücudunuzu Toksinlerden Arındırın

Banyo suyunuza 5 yemek kaşığı kabartma tozunu ekleyip; keselediğiniz bölgelerdeki ölü deriden ve kapanmış gözeneklerinizden hemen kurtulun!

Çocuklarınızın Kıyafetlerini Tertemiz Yapın

Yeni doğan bebekler ve de çocuklar deterjanlardan ciddi ölçüde etkilenir ve alerji olurlar. 1 yemek kaşığı kabartma tozunu bir bardak su ile karıştırıp lekeye direkt olarak uygulayın. Lekelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Meyve ve Sebzelerinizi Tertemiz Yapın

Tükettiğimiz ürünlerin birçoğunun üretim yeri sera ve bu yüzden çoğu kimyasal madde içeriyor. Meyve ve sebzeleri kabartma tozu ile ovup temizlerseniz bu zararlı kimyasallardan kurtulabilirsiniz.

Kötü Kokan Ayakkabılardan Kurtulun

Ayakkabılarınızın içerisine kabartma tozunu serperek içerisindeki kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Böcek Isırıklarını Tedavi Edin

Böceklerin, sivrisineklerin sebep olduğu ısırıkları gidermek için kabartma tozunu su ile diş macunu kıvamına gelinceye dek karıştırın. Isırığın olduğu bölgeye uyguladığınız takdirde kaşıntı ve şişlikler geçecektir.

Evde Kendi Deodorantınızı Yapın

Kabartma tozunu koltuk altınıza serperek kötü kokulardan kurtulabilir ve zararlı kimyasalları içeren deodorantları kullanmak zorunda kalmazsınız.

Diş Macununuzu Kendiniz Yapın
1 çay kaşığı kabartma tozunu, 1 çay kaşığı su ile karıştırın ve diş macunu olarak kullanın.

Elma Sirkesi ve Kabartma Tozu Karışımı
Bu karışım mide rahatsızlıklarınızın giderilmesine ve sindiriminizin kolaylaşmasına fırsat tanıyacaktır. 1 yemek kaşığı elma sirkesini, 1 çay kaşığı kabartma tozu ile karıştırarak için.

Bahçe Bitkileri İçin Doğal Bitki İlacı
Sebze, meyve ve ağaçlarınızın böceklerden tarafından istilaya uğramasını istemiyorsanız; 4 çay kaşığı kabartma tozunu, 1,5 L su ile karıştırarak bitkilerinize sıkın ve bu zararlı canlılardan kurtulun.

Kabartma Tozu ve Limon Suyu Karışımı
1 çay kaşığı kabartma tozu, yarım limon ve 2 su bardağı suyu karıştırıp, sabahları aç karnınıza için. Zamanla değişimi sizler de fark edeceksiniz.

Sizler kabartma tozunu kullandığınız yöntemleri yorumlarda bizlerle paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir