kabak çekirdeği

Kabak Çekirdeği Faydaları Hakkında

KABAK ÇEKİRDEĞİ HAKKINDA

Kabak çekirdeği, kabak sebzesinin içerisindeki çekirdeklerin çıkarılıp, kurutulduktan sonra kavurma tuzlama gibi çeşitli işlemlerden geçirilerek veya yalın hali tüketilen faydalı bir besin maddesidir.

Yapılan araştırmalara göre kabak çekirdeğinin içeriğinde bulunan sterollerin, prostat dokusunu olumsuz yönde etkileyen DHT düzeyini azalttığı belirlenmiştir. Uzmanlar kabak çekirdeğini cebinizdeki doktor olarak tanımlıyor. Kabak çekirdeği içerisinde çok zengin ve faydalı besin maddesi vardır. Bunlardan en önemli olanı ise cucurbitacin adlı bir bileşendir. Bu bileşenin prostat büyümesini engellediği biliniyor.

Kabak Çekirdeği Faydaları

➤ Günlük çinko ihtiyacımızın %20’sini 1 avuç kabak çekirdeği karşılıyor. Çinko eksikliğinde soğuk algınlığı, hastalıklara kolay yakalanma, kronik yorgunluk, depresyon ve sivilce sorunları ortaya çıkabilir.

➤ Demir bakımından çok zengindir.  Omega-3 deposudur.

➤ Diyabete iyi geldiği yönünde araştırmalar yapılmaktadır.

➤ Düzenli olarak tüketilen kabak çekirdeği bağışıklık sistemini güçlendirir, kalp sağlığını korur.

➤ Kabak çekirdeği tüketimini alışkanlık haline getirin. Günlük beslenmenize dahil edin. Her gün mutlaka okula, iş yerinize, yürüyüşe çıkarken cebinize bir avuç kabak çekirdeği alın. İleride ortaya çıkarak bir çok hastalığa karşı önlem almış olursunuz.  Aşağıda kabak çekirdeği kürü nün tarifini anlattık. İhtiyaç durumuna göre uygulayın, arkadaşlarınıza iletin..


-------- Sponsorlu --------

Yüksek kolesterol, prostat büyümesi, ve gastrit tedavisine karşı kullanabileceğiniz kabak çekirdeği kürü

Malzemeler: 1 avuç kabak çekirdeği, 1 bardak içme suyu
Bu sihirli kabak çekirdeği kürü size 2 türlü destek olabilir. 1- İltihabı engelleyen bileşenden bol miktarda içeriyor. 2- Mesaneyi boşaltmaya ve kolaylıkla zehirli maddeleri atmayı sağlayan diüretik etkiye sahiptirler.

Bu da prostat büyümesi problemine karşı size yardımcı olacaktır.

Kabak Çekirdeği Kürünün Yapılışı

Kabak çekirdeğinin kabuklarını çıkardıktan sonra havan ve robot yardımıyla ezin.  Daha sonra kabak çekirdeklerini ocakta kaynayan suya ekleyin ve ocağın altını kapatın. Yaklaşık 15 dakika bu şekilde dinlensin.

Ardından süzerek çekirdeklerden arındırın. Elde ettiğiniz kabak çekirdeği suyunu her gün düzenli olarak için. Bu kür sadece prostat büyümesi için değil,  genel sağlık sorunlarına karşı tavsiye edilir.

Kürü yapmak istemeyenler en azından mutlaka kabak çekirdeği tüketimini alışkanlık yaparak direk de yiyebilirler. sağlıcakla..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir