Her Gün Peynir Yiyenlerin Başına Bunlar Geliyor

Süzme peynirin faydalarını öğrenince sofranızdan eksik etmeyeceksiniz!

Metabolizmayı hızlandırır
Süzme peynirin içerdiği B vitamini metabolizmanın normal seviyeye gelmesini sağlar. B12 vitamini, beynin etkinliğini arttırır. Vücudun demiri daha iyi sindirmesine yardımcı olur.

Kaslarınız şekillenecek
Süzme peynir, yavaşça sindirilen ve adale ağırlığının artmasına yardımcı olan “kazein” isimli bir protein içermektedir. Çoğu sporcunun uyumadan önce süzme peynir tüketmesinin nedeni budur.

Kilo vermeniz kolaylaşacak
2015 yılında yapılan bir araştırmanın sonucunda düzenli egzersiz yapılmasa bile, süzme peynir tüketildiğinde kilo vermenizi destekler.

Kadınlar için iyidir
Süt mahsullerinin çoğu ve özellikle süzme peynir, kalsiyum, protein ve D vitamini bakımından zengindir. Süzme peyniri düzenli tüketmek, adet kanamasının dengelenmesine yardımcı olur ve hormonları dengeler.


-------- Sponsorlu --------

Süzme peyniri düzenli tüketilirse meme kanseri riski azaltılabilir.

Kemikleriniz daha sağlam olacak
Kalsiyum bakımından zengin mahsullerin çocukluğumuzdan bizlere sağladığı avantajları görüyoruz. Süzme peynir, günlük önerilen kalsiyum ölçüsünün %28’ini kapsar. Aynı zamanda metabolizma ve kemik dokusunun kalınlığı üzerinde pozitif bir tesire sahiptir.

Kan şekeri seviyesini düzenler
Süzme peynir, kan şekeri seviyesini etkileyen magnezyumu kapsar. Tip 2 diyabet hastaları için oldukça yararlıdır. Vücudun hastalıklarla savaşmasını destekler. Yağ içeriğini de unutmamalısınız!

Kardiyovasküler sisteme etkisi
Süzme peynirin içerdiği magnezyum, kardiyovasküler sistem üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Arteriyel basıncı kontrol altında tutar.

Felç riskini minimuma indirger
Süzme peynir potasyum içerir. Potasyum da vücuttaki suyu dengeler ve endişeli ruh halini azaltır. Düzenli olarak potasyum almak, atardamar sağlığı için de iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir