Gül Suyu Maskesi Nasıl Hazırlanır, Faydaları Nelerdir?

Gül suyunun cilde faydası oldukça belirgin olarak gözlemlenmektedir. Doğal bir gül suyu piyasada ki pahalı bir çok tonikten daha etkili ve sağlıklıdır. Bu yazımızda şişen gözleriniz için gül suyu maskesi yapımını siz değerli Bilgi Doktoru okurları için paylaştık.

Gül Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

Gül suyunun canlandırıcı ve onarıcı etkisi piyasada ki birçok tonikten daha fazladır. Fakat gül suyu alırken doğal ve taze olmasına özen gösterilmesi alınan gül suyunun buzdolabında saklanması yararlı olacaktır.

Gül suyunun tonik etkisinin yanı sıra güllerin içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde enfeksiyonları onarıcı antiseptik etkisi de olan tamamen doğal bir maddedir.Temizleyici etkisinin yanı sıra şişmiş gözlerdeki ödemi atma, saç ve ciltteki kaşıntıları giderme ve ter kokularını azaltıcı etkisi de vardır.


-------- Sponsorlu --------

Gül suyunu bu kadar değerli yapan bir diğer hususta tüm ciltler için hatta alerjik ciltlerde bile rahatlıkla uygulanabilmesidir. Eğer piyasada güvenerek alabileceğiniz gül suları bulamıyorsanız evde kendinize taze gül yapraklarıyla tonik hazırlayabilirsiniz.

Hemen hemen tüm cilt türlerinde dengeleyici etkisinden faydalanmak mümkündür. Eğer evde kendiniz hazırlıyorsanız bir avuç gül yaprağını diğer bitkilerle beraber de karıştırabilirsiniz.

Gül suyunun ayrıca cilt hastalıklarında, kurdeşen, egzama gibi rahatsızlıklarda iyileştirici etkisi olduğu bilinmektedir.

Evde hazırladığınız gül suyu toniğine kekik, biberiye, ada çayı, civanperçemi gibi bitkilerde ekleyip içilebilen basit bir iksir hazırlayabilirsiniz.

 

Gül Suyu Maskesi ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir