Limonlu Suyun Faydaları

Su ve limon ayrı ayrı çok yararlı maddeler olduğu bilinmektedir. Fakat limonla suyu birlikte tüketmenin faydaları da azımsanmayacak kadar çoktur. Bu yazımızda siz değerli Bilgi Doktoru okurları için limonlu suyun faydalarını paylaştık.

Limonlu suya alışmak bir kaç gününüzü alsa da etkileri uzun süre görülüyor. 1 bardak suya bir kaç damla limon damlatarak bu mucize karışımın etkilerini göreceksiniz.

Limonlu suyunun lenflerinizi temizleyerek güçlendirme etkisi vardır. Lenf sistemi bilindiği üzere mikropları yok etmeye yaradığı için lenf sistemimizin güçlü olması oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirme özelliği de vardır.

Bir çok diyet programlarında da limon önemli bir yere sahiptir. Limonun yağ yakma özelliği sayesinde kilo vermede önemli bir yere sahiptir. Ayrıca iştahı azaltır be açlık hissinide bastırmaktadır.


-------- Sponsorlu --------

Limonlu su iltihapların ana sebebi olan asidin azalmasına yardımcı olmaktadır. Eklem itihabı yada benzeri iltihap sorunlarınız varsa limonlu su tedavide çok işe yarayacaktır.

Limonlu su içerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Yukarıda da saydığımız üzere limonlu suyun bir çok faydası vardır. Fakat limonlu suyu hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar mevut.

– Öncelikle hazırladığımız karışımdaki suyun ılık olması gerekmektedir. Zira soğuk suyla yapılan karışım diş minelerinize zarar verebilir. Limonun ise taze ve GDO’suz olmasına önem vermeniz gerekmektedir.

Limonlu suyun faydaları ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

3 YORUM

  1. Pingback: Besinlerin Çeşitleri ve Özellikleri | Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Sebze Kürünün Hazırlanışı » Bilgi Doktoru

  3. Pingback: Meyvelerden Ev Yapımı Oda Kokusu Nasıl Yapılır » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir