ebegümeci

Ebegümeci Çayının Faydaları

Çay olmadan asla diyenlere, mükemmel bir çay lezzeti daha! Ebegümeci asırlardır insanların sağlık ve şifa bulması için tükettiği çay ailesinde. Çok farklı yetiştirilme tarzı olan bu çayın kendisine has tadı var. Normal bir çay hazırlar gibi demlenen ebegümeci, cilt güzelliğine önem verenlerin sabah akşam suyuyla yüzünü yıkadıkları bir çayı ifade ediyor. Yani sadece yüz yıkayınca değil, içinde de yararları bulunan bir çay:


-------- Sponsorlu --------

Ebegümeci Çayı ve Faydaları

  1. Boğazınızı rahatsız eden kuruluk halinde ebegümeci tercih edebileceğiniz en verimli şifa kaynaklarından birisi. Bir iki bardak içtiğinizde boğazınızda yumuşamayı hissedebilirsiniz.
  2. Kış ayların da yaklaştığı şu zamanlarda öksürükle hemhal olabilirsiniz. Aman bu durumdan kurtulmak için tadı da içeriği de kötü olan öksürük şuruplarına meyil göstermeyin. Ebegümecinin lezzeti dillere destan olmuş çayından için ve öksürükten kurtulun.
  3. Çok yemek yiyenlerin maruz kaldıkları hastalıklardan birisi gastrittir. Bunun şifasında ebegümeci çayının da kullanıldığını bilir misiniz? Eğer böyle bir rahatsızlığınız varsa, hemen çay demleyebilirsiniz.
  4. Güzel olmak ve genç kalmak herkesin umutları arasında yer alıyor. Ancak zaman suretimize çiziğini elbette atıyor ve atacak. Ama bu durumu tersine çevirecek bir şifa kaynağı var. Ebegümeci çayı! Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayan bir antioksidan deposu.
  5. Kabızlık başa bela. Herkes belli bir dönem bu kötü durumu yaşamıştır. Bir daha yaşamak istemiyor veya yaşıyor da kurtulmayı murat ediyorsanız, ebegümeci çayı için harekete geçin. Sindirim sisteminiz daha iyi çalışacak…
  6. Dedik ya kış geliyor. Öksürük filan ebegümeci çayı sayesinde ortadan kalkıyor. Birde hasta olmamak adına bağışıklık sisteminin güce ihtiyacı var. Ebegümeci çayı bunu da sağlıyor.
  7. Her çayda olduğu gibi ebegümeci çayında da sakinleştirici damarları uyandıran bir özellik var. Şu çay olmasa insanlar cinnet içerisinde birbirlerini yok ederlerdi sanıyorum.

Ebegümeci çayının herhangi bir yan etkisi yok ama hamile ve bebek emziren kadınlar için doktor tavsiyesi olmadan kullanılması doğru olmayabilir. Doktora danışarak hareket etmek en güzel olanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir