Doğadaki Arıları Şekerle Besleme

Çoğumuz özellikle açık alanlarda arılardan rahatsız oluyor hatta onları öldürmekten çekinmiyoruz. Fakat arıların nüfusunun gittikçe azalması insan ömrünü de etkilediğini biliyor musunuz?

Arılar dünyada ki canlıların %90’ının beslenmesine katkıda bulunan canlılardır. Yani arılar olmadan dünyada hayat olmaz. Eğer dünyada yaşamak ve çevrenize katkıda bulunmak istiyorsanız çok basit bir şekilde arıların yaşamlarını devam ettirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Hayvan bilimcilerinin yaptıkları araştırmalara göre; arıların soylarının tükenmesi durumunda insanların yalnızca 4 yıl ömrü kalır. Küçük ve basit görünen arıların aslında insan ırkı ve dünyada ki yaşam için ne kadar önemli olduğunu görüyorsunuz.


-------- Sponsorlu --------

Yapmamız gereken yalnızca şu eğer imkanınız varsa bahçenizde veya balkonunuzda bol bol çiçek yetiştirmek. Bunun yanında 2 yemek kaşığı şeker ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırıp bir yemek kaşığı ile bahçenize bırakın. Bu sayede enerjisi bitmiş ve kovanlarına dönmekte zorluk yaşayan arılara enerji vererek doğaya katkı sağlayabilirsiniz.

Çok basit görünen bu işlem sayesinde doğada ki arıların ömrünü uzatabilir siz de doğaya ve insan ömrüne katkı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir