Dizlerdeki Ağrıyı Sızıyı Geçiren En Etkili Yöntem

Hepimiz belirli zamanlarda diz ağrısı yaşıyoruz. Bu nedenle, sizlerle ağrınızı dindirebilmeniz için bu içeriği paylaşıyoruz.

Kaslarınızı güçlendirmeniz lazım

Dizlerinize binen yükün azalması dizlerinizde oluşabilecek ağrıları azaltabilir bu nedenle bacak kaslarınızı güçlendirmeniz oldukça önemli. Alt bacağınızda bulunan kasların ve baldırların güçlenmesi sizi karşılaşabileceğiniz birçok sorundan kurtarır.

Dizlerinizin rahatlaması lazım

Giydiğiniz kıyafetler, uyuma tarzınız ve oturma şekliniz gibi birçok etken dizleriniz üzerinde baskı oluşturabilir. Dar pantolonlar yerine dala bol ve rahat pantolonlar tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Daha spor ve rahat ayakkabılar giymek hayatınızı da kolaylaştıracak ve dolayısıyla dizlerinizin de rahatlamasına yardımcı olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Spor yapmayı ihmal etmemelisiniz

Yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek, koşmak gibi birçok aktivite sizi zorlamaz ve kaslarınızı da çalıştırarak kaslarınızın güçlenmesine yardımcı olacaktır. Haftada en az birkaç gününüzü spora ayırmanız hayatınızı değiştirecek ve size mutluluk vermenin yanı sıra kaslarınızı da süreç içerisinde güçlendirecektir.

Diz koruyucu kullanın

Kullandığınız diz koruyucuları ağırlığınızın dizinize binmesini engeller ve yükün dizinize eşit dağılmasına yardımcı olur. Sakatlık durumunuz varsa koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin. Dizde yaşanan sakatlıklar birbirinden oldukça farklı olduğu için kullanacağınız dizliklerinde uygunluğuna dikkat edin. Ne tip bir diz koruyucu kullanacağınıza kendiniz değil, doktorunuzun karar vermesine izin verin.

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir