Diş Temizliğinde Karbonat

Diş görünüşünden dolayı endişesi olan kişiler karbonat ile diş fırçalama, karbonat ile diş beyazlatma nasıl yapılabilir ve karbonat ile diş nasıl temizlenir sizler için Bilgi Doktoru sitenizde yer verdik.

Karbonat İle Ağız ve Diş Temizliği

Temizlik ve hijyen konusu ile ilgili birçok alanda güvenle kullanılabilen bir gıda olan karbonat, diş hijyeninde de ciddi anlamda farklar meydana getirmesi için, karbonatla diş temizliği yapmak oldukça sağlıklı bir tercihtir.

Aşırı kullanılmadığı taktirde hiçbir yan etki göstermeyen karbonat, dişleri temizleme de güvenle kullanmak mümkün.

Karbonatın içerdiği etkin maddeler dişlerin estetik görünmesini bozan leke ve başka şikayetlerin temizlenmesini hızlıca sağlamaktadır. Ağız içi temizliği sağlamada da oldukça etkili olan karbonat, bir miktar diş fırçası üstüne konulmalı ve dişler fırçalanmalıdır. Dişleri karbonat ile fırçalamak diş üstünde biriken plak ve diş taşlarının giderilmesine yardım eder.


-------- Sponsorlu --------

Ayrıca karbonat ile diz beyazlatma işlemi de yapılır.

Karbonat kullanarak diş temizliği yapmanın yararları başında, ağız temizliğini sağlamak geliyor. Fakat yine de aşırı miktarda her gün diş temizliğinde karbonat kullanımı önerilmez. Unutmamalıyız ki, her şeyin azı karar çoğu zarardır.

Diş hijyeninde karbonat kullanmak isteyen kişiler 1 hafta kullanmalı ve sonrasında 1-2 hafta kullanıma ara vermelidir.

Ağız ve Diş temizliğinde Karbonat Kullanımı ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir