Diş Fırçası Seçimi, Sert mi Yumuşak mı Olmalı?

Ağız ve diş sağlığımızın güzelliği bakımından diş fırçası nasıl olması gereklidir, diş fırçamız nasıl tercih edilmeli ve diş fırçası alırken dikkat edilecekler nelerdir Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Diş Fırçası Yumuşak Mı Olmalı Sert mi?

Ağız ve diş sağlığı açısından kullanılacak olan diş fırçalarının doğru tercih edilmesi oldukça önemlidir. Uzmanlarımızın önerileri ise, diş fırçası alırken kesinlikle bir doktordan yardım alınmasıdır.

Diş etimizin durumunu kontrol ederek diş doktoru makul diş fırçası ile ilgili sizleri çok daha iyi bilgilendirecektir.

Genel anlamda diş fırçası seçerken hangi hususlara dikkat etmek gerekir?


-------- Sponsorlu --------

Diş Fırçası Seçimi Yardım

Sizler için en uygun diş fırçasını doktorunuz seçecektir yalnız, siz de birkaç diş fırçası kullanmanızın ardından hangisinin kendiniz için makul olduğuna karar vereceksiniz.

Diş fırçalarının kesinlikle diş eti derinliğine ve hareket edebilme yeteneğine dikkat etmek gerekir. Açılı olup olmaması veya sapının bulunup bulunmaması tamamiyle sizin seçiminizdir.

Aşırı iri başlı diş fırçaları problem yaratabilir, bu sebeple ufak başlı diş fırçaları genelde daha sık tercih edilmektedir. Dişlerin yalnızca ön yerlerinde değil, arka kısımlarına da rahat ulaşabiliyor olmasına dikkat etmek gerekir.

Diş Fırçası Seçimi ile ilgili görüşlerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

1 YORUM

  1. Pingback: Soğan ve Sarımsak Kokusuna Kesin Çözüm » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir