Gribe İyi Gelen Doğal Bitkisel Yöntemler

Havaların soğuması ile beraber sıkça karşılaştığımız gribe karşı iyi gelen bitkisel çözümler ve grip doğal yollarla nasıl geçer sorusunun cevaplarını Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Sonbahar ve kış mevsimlerinde soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi solunum yolu rahatsızlıkları sık sık görünmeye başlaması nedeniyle, uzmanlar gribe karşı doğal çözüm teknikleri tavsiye etmeye başladılar. Grip aşısı yaptırmaktan çekiniyor veya aşıya yanaşmıyorsanız, doğal yollarla grip tedavisi hakkında tüm detayları bilmeniz gerekecektir.

Gribe bitkisel çözümler arayanlar kişilere özel, şifalı bitki çayları tarifi ve gribe karşı alınacak önlemlerden bahsedelim…

Gribe Karşı İyi Gelen Doğal Besinler

Gribe en iyi gelen bitki çayları, bol sıvı tüketimi, tavuk suyuna çorba ve C vitamini açısından zengin beslenmektir. Grip için doğal çözümler başında gelen bitki çayları ise ıhlamur, nane-limon ve zencefildir. Dilerseniz bu bitki çaylarını ayrı ayrı tüketin, dilerseniz de karışık bir grip çayı hazırlayarak tüketimlerini yapabilirsiniz. Evde gribe bitkisel çözüm teknikleri etkisini kısa süre içerisinde gösterecektir.


-------- Sponsorlu --------

 

Gribe doğal çözüm olan tavuk sulu çorba da, bedenin gücünü arttırmaktadır. Fakat çorbada kullandığınız tavuk oldukça önemlidir. Hazır alınmış tavukları tercih etmemeli, köy tavuklarından olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Köy tavuklarının veya kendi yetiştirdiğiniz tavukların besleyiciliği bulunur. Bu nedenle bu tavuklardan yapılan çorba hem lezzetli olmaktadır hem de virüslerin direncini kıracaktır. Bol miktarda su tüketmeye de özen gösterin ve aşağıda tavsiye edilen gıdaları da tüketmeye özen gösterin.

Grip İçin Doğal Malzemeler:

1 miktar kekik
1 miktar çörekotu
1 miktar nane
1 adet limon
1 fincan pekmez
1 fincan elma sirkesi
4 adet ufalanmış aspirin

Grip İçin Şifalı Doğal Bitkisel Çaylar

Yarım litre kaynamış suya 1 miktar kekik, 1 miktar çörekotu, 1 miktar nane ve 1 Limonu dörde bölüp koyduktan sonra 5 dk kadar kaynatıp 10 dk demlendirin.

Bu çay demlenirken bir kabın içerisine 1 kahve fincanı pekmez, 1 kahve fincanı elma sirkesi ve 4 adet ufalanmış aspirini koyduktan sonra içerisine demlendirdiğiniz çayı süzerek ilave edin ve karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı yudum yudum için. Bu şekilde çok hızlıca gripten kurtulabileceksiniz.

Gribe İyi gelen şifalı bitkisel çaylar ile alakalı görüş ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

2 YORUM

  1. Pingback: Hamileler Bitki Çayı İçebilir mi » Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Burun Tıkanıklığına Tuzlu Su ve Karbonat » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir